X Kyläseppäralli

F-klassikko/Yleinen, enintään 2200 cm³ (F, FinR, A tai N)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Marko Häkkinen
Anssi Tawast
Ford Escort RS2000 45:26.900 45:26.900
2 Janne Lindberg
Harri Ruokonen
Volkswagen Golf GTI 16V 2.0 45:49.500 45:49.500 22.6
3 Petri Vihervuori
Jarno Mannertie
Ford Escort RS 2000 46:10.600 46:10.600 43.7
4 Juha-Pekka Suuronen
Miika Leinonen
Toyota Starlet 46:44.100 46:44.100
5 Mika Kaapu
Pasi Kalliomäki
Toyota Starlet 46:44.500 46:44.500
6 Jari Linden
Arto Koikkalainen
Toyota Corolla GT 46:53.800 46:53.800
7 Teemu Kuusinen
Jukka Kivelä
Toyota Starlet 47:20.800 47:20.800
8 Mikko Laitinen
Jouni Laine
Ford Escort 47:35.600 47:35.600
9 Tuomo Setälä
Aleksi Hirvilampi
Opel Astra GSi 16V 48:21.600 48:21.600
Sami Saari
-- -
Toyota Starlet Perunut sähköpostitse 13.10.2019 klo 15:43
Juha Högström
Juha Laaksonen
Toyota Corolla GT Perunut sähköpostitse 14.10.2019 klo 20:14
Mika Hautaniemi
Pekka Penttilä
Toyota Starlet EK4 Tekninen vika
Kalle Asikainen
Sari Asikainen
Ford Escort RS 2000 EK1 Tekninen vika
Toni Velling
Toni Kinni
Ford Escort MK2 Tauolle Tekninen vika
Tuomas Välilä
Mikko Kukkonen
Opel Astra F GSi 16V / EK3 Tekninen vika
Timo Tasanko
Petri Patoranta
Ford Escort RS 2000 EK1 jälkeen Tekninen vika
Tomi Kankaanpää
Marko Kinnunen
Volkswagen Golf GTI 16V EK4 Tekninen vika
Petteri Paavilainen
Sanna Karppinen
Opel Kadett GSi 16V EK2 Ulosajo

F-klassikko/Yleinen, yli 2200 cm³ (F, FinR, A tai N)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Jussi Nordberg
Sami Myyrinmaa
BMW M3 45:32.700 45:32.700
2 Mikko Kilpiä
Tomi Tikanmäki
Volvo 240 47:20.500 47:20.500
3 Tomi Mäkinen
Janne Heinonen
Volvo 240 53:13.600 53:13.600
Jonni Ruottunen
Jouni Leppälahti
Volvo 240 EK2 Ulosajo
Toomas Palmi
Niko Bergström
BMW M3 EK2 Tekninen vika

F-klassikko/Seniorit, enintään 2200 cm³ (F, FinR, FIA R2, FIA R3, A, N tai Historic

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Lauri Suokas
Eetu Suokas
Toyota Starlet 50:54.600 50:54.600
2 Jyrki Sorjasaari
Jouko Suominen
Fiat 131 Racing 51:19.500 51:19.500 24.9
3 Jari Nurminen
Kari Laukkanen
Toyota Corolla GT 51:32.300 51:32.300 37.7
4 Pekka Ripatti
Jani Hokkanen
Toyota Corolla 1600 GT 2 door (AE86) 52:18.200 52:18.200
5 Seppo Korhonen
Petri Kerkkänen
Honda Civic Type R (EP3) 52:41.700 52:41.700
6 Asko Järvinen
Tuomas Jaakkola
Toyota Starlet 54:20.800 54:20.800
7 Vesa Minkkilä
Kari Minkkilä
Opel Ascona i 2000 55:28.000 55:28.000
8 Harras Lindroos
Jyrki Helander
Ford Escort RS 2000 55:48.600 55:48.600 10.000
9 Jyrki Korpi
Petri Paloaho
Toyota Corolla 56:32.800 56:32.800
10 Tapio Kokko
Arttu Kokko
Ford Escort RS 2000 58:09.500 58:09.500
11 Seppo Kelloperä
Jari Huhtinen
Opel Kadett E GSi 16V/ 58:41.900 58:41.900
Veli Kukkonen
Janne Pitkänen
Ford Escort RS 2000 EK 5 Jälkeen Tekninen vika
Jorma Ala-Lahti
Pauli Heikkola
Ford Escort RS 1600 EK4 Tekninen vika
Jari-Pekka Lehtonen
Timo Ekholm
Opel Astra F GSi 16V / EK3 Ulosajo
Jarkko Roiha
Olli Niemenmaa
Ford Escort RS 2000 EK3 Tekninen vika
Pekka Altti
Harri Minkkinen
Toyota Starlet EK2 Tekninen vika

F-klassikko/Seniorit, yli 2200 cm ³ (F, FinR, FIA R2, FIA R3, A, N tai Historic

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Risto Rantanen
Jari Riihonen
BMW M3 (E36) 51:04.700 51:04.700
2 Pauli Junttila
Matti Ahola
BMW 325i (E36) 51:05.800 51:05.800 1.1
3 Kai Hukkanen
Pekka Leppälä
BMW M3 51:07.400 51:07.400 2.7
4 Petri Honkanen
Jari Elonen
BMW M3 52:04.500 52:04.500 59.8
5 Ari Mieskonen
Toni Mieskonen
BMW 325i 53:18.100 53:18.100
6 Juha Mertanen
Eemi Mertanen
BMW M3 (E36) 55:10.400 55:10.400 10.000
7 Erik Parkkonen
Markku Heinävaara
Volvo 242 56:43.100 56:43.100
Heikki Hosionaho
Esa Karjalainen
BMW 325i (E36) EK4 Tekninen vika
Petri Reunanen
Jari Kuusela
BMW M3 EK3 Ulosajo
Ilpo Saari
Hanna Saari
Volvo 242 EK4 Tekninen vika
Vesa Minkkinen
Henry Äyräväinen
BMW 325i (E36) EK3 Ulosajo
Lasse Hirvijärvi
Kari Rajala
BMW M3 Tauolle Tekninen vika
Rainer Vesiaho
Harri Luhanko
Volvo 242 EK1 Ulosajo
Kari Wirtanen
Tiina Wirtanen
BMW 325i (E36) EK3 Ulosajo
Tero Nikkinen
Peetu Viljamaa
Volvo 242 EK3 Tekninen vika

F-klassikko/Juniorit, enintään 2200 cm³ (F, FinR, A tai N

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Eetu Kainulainen
Petri Kainulainen
Toyota Starlet 46:59.500 46:59.500
2 Jaakko Lahtinen
Arttu Halinen
Ford Escort RS 2000 49:05.100 49:05.100
3 Lasse Rajala
Jarkko Koskema
Ford Escort RS 2000 49:54.400 49:54.400
4 Teemu Yli-Rantala
Asko Yli-Rantala
Ford Fiesta ST 50:41.300 50:41.300
5 Joonas Ahokas
Mika Kauppinen
Opel Astra GSI 51:34.400 51:34.400
6 Jani Puikkonen
Aapo Tolmunen
Toyota Starlet 52:01.100 52:01.100
7 Kari Mynttinen
Juha-Pekka Vuokio
Ford Escort MK1 53:24.900 53:24.900
8 Lauri Mäkelä
Pasi Kortesuo
Opel Kadett E GSi 2.0/ 54:03.000 54:03.000
9 Jan Talso
Jenna Talso
Citroën C2 VTS 54:10.500 54:10.500
10 Keijo Rantanen
Jere Vanha-Jaakkola
Toyota Starlet 54:46.600 54:46.600
11 Petri Saari
Arto Ala-Kokkila
Ford Escort 55:04.000 55:04.000
12 Esa Ketomäki
Sami Latvala
Citroën Xsara VTS 55:54.100 55:54.100
13 Joni Korhonen
Lassi Turunen
Honda Civic Type R (EP3) 57:22.100 57:22.100
14 Jussi Kananoja
Timo Karjanlahti
Ford Escort RS 2000 1:02:37.800 1:02:37.800 3:00.000
Juuso Jorvala
Pasi Törmä
Toyota Starlet Perunut sähköpostitse 14.10.2019 klo 13.10
Matti Friman
Petri Seppänen
Lada 1200 EK5 Tekninen vika
Mirco Ilminen
Sampsa Junka
Ford Escort RS 2000 EK3 Ulosajo
Esa Kirjonen
Jussi Syväranta
Ford Escort MK1 EK3 Tekninen vika
Albert Lindlöf
Toni Haatainen
Nissan Almera GTi (N15) EK1 Ulosajo
Veeti Toivola
Jalmari Kumpunen
Opel Astra F GSi 16V / EK2 Tekninen vika
Janne Harju
Karri Hietakangas
Opel Astra F GSi 16V / EK1 Tekninen vika
Asko Syrjälä
Kyösti Moilanen
Toyota Corolla GT EK1 Ulosajo
Kristian Nieminen
Valtteri Nieminen
Toyota Starlet EK1 Tekninen vika
Jari Tanttu
Juha Kuparinen
Volkswagen Golf EK1 Tekninen vika
Antti-Petteri Makkonen
Janne Koskinen
Opel Astra F GSi 16V / EK2 Tekninen vika
Taavetti Alatalo
Timo Alatalo
Ford Focus EK2 Ulosajo
Jesse Tapojärvi
Olli Heikkinen
Toyota Starlet EK3 Tekninen vika
Matias Oksanen
Ari-Pekka Siekkinen
Ford Escort RS 2000 EK5 Jälkeen Tekninen vika

F-klassikko/Juniorit, yli 2200 cm³ (F, FinR, A tai N)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Ville Puumala
Matti Puumala
BMW M3 46:23.500 46:23.500
2 Matti Rinne
Risto Taipale
Volvo 240 47:16.600 47:16.600 53.1
3 Matias Valkonen
Markus Peltonen
BMW 325i 48:16.100 48:16.100
4 Jarno Puupponen
Jani Hakanen
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201) 50:08.000 50:08.000
5 Jukka Alalantela
Marko Ristolainen
BMW 325i (E36) 50:33.200 50:33.200
Jani Rihu
Niko Kallio
Volvo 240 EK3 Tekninen vika
Jani Rinne
Markus Oksanen
BMW 325i (E36/2) EK1 Tekninen vika
Joonas Juupajärvi
Mika Rantala
Volvo 240 EK3 Tekninen vika
Antti Rintamäki
Jouni Ekola
BMW 325i EK1 Tekninen vika
Jaakko Mäkynen
Janne Prusti
BMW 325i (E36) Tauolle Tekninen vika
Tero Pellinen
Miikka Saari
BMW M3 EK2 Tekninen vika

F-rallisarja/ennakkotutustuttavat, Yleinen/Juniorit, enitään 2200 cm³ (F, FinR, A tai N)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Jaakko Ollikkala
Mikko Heikkilä
Toyota Corolla GT 43:13.300 43:13.300
2 Kim Forsgren
Matias Peippo
Toyota Starlet 45:00.600 45:00.600
3 Tero Savonen
Pasi Rutanen
Opel Ascona i 2000 45:17.000 45:17.000
4 Antti Hakulinen
Ari Kuisma
Renault Clio 45:47.800 45:47.800
5 Sami Jämsen
Mika Mölsä
Honda Civic Type R 46:58.700 46:58.700
6 Pekka Kelander
Ville Karjalainen
Opel Astra F GSi 16V / 47:23.700 47:23.700
7 Mikko Lauhasmaa
Tuomas Töyry
Ford Escort RS 2000 47:53.500 47:53.500
Juuso Vormisto
Janne Hötti
Opel Astra GSi 16V EK2 Tekninen vika
Henri Altomaa
Jarno Junnila
Opel Astra F GSi 16V / EK4-EK5 väli Tekninen vika 1:30.000
Max Karhapää
Mikko Kaikkonen
Honda Civic Type R EK5 Tekninen vika 1:20.000
Ajari Piironen
Jukka Jämsen
Honda Civic Type R (EP3) EK1 Ulosajo
Timo Välimäki
Jukka Koskinen
Ford Escort RS 2000 EK3 Ulosajo
Mikael Kettunen
Jani Joensuu
Honda Civic Type R EK2 Ulosajo
Tommy Björn
Ilkka Majava
Toyota Starlet EK1 jälkeen Tekninen vika

F-rallisarja/ennakkotutustuttavat, Yleinen/Juniorit, yli 2200 cm³ (F, FinR, A tai N)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Anssi Valkonen
Jani Pohto
BMW M3 42:38.900 42:38.900
2 Marko Haapsaari
Janne Pasenius
BMW M3 43:04.200 43:04.200 25.3
3 Jarkko Ojala
Jukka Pasenius
BMW M3 (E36) 43:52.500 43:52.500
4 Markus Hellström
Tapio Järvi
Volvo 240 44:01.900 44:01.900
5 Kimmo Linden
Kari Kemppinen
BMW M3 44:10.200 44:10.200
6 Henrik Koverola
Sami Brofors
BMW M3 45:06.800 45:06.800
7 Aki Ala-Varvi
Pasi Ala-Varvi
BMW M3 46:37.400 46:37.400
8 Henrik Salo
Mika Alalahti
BMW 125i Coupe 47:11.300 47:11.300
9 Mika Orbinski
Teemu Neuvonen
BMW 125i Coupe 48:27.000 48:27.000
10 Kimmo Rostedt
Antti Kemmo
Volvo 240 57:27.700 57:27.700
Juha Paavilainen
Mika Lassila
BMW M3 EK2 Ulosajo
Juha-Mikael Hannula
Pasi Penttilä
BMW M3 EK1-EK2 väli Tekninen vika
Ilmo Lario
Teemu Bragge
BMW M3 EK5 Tekninen vika
Marko Pulkkinen
Matti Aho
BMW 325i (E36/2) EK2 Tekninen vika
Juha Hautala
Jonne Luotonen
Mercedes Benz 190 E 2.3-16 (W201) EK4 Tekninen vika
Vesa Hirvonen
Tapio Suominen
BMW M3 Taukopaikalle Tekninen vika

F-rallisarja/ennakkotutustuttavat, Yleinen/Juniorit, kuutiotilavuus vapaa (R-Lite, Fin-R4WD sis WRC 02)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Anssi Rytkönen
Juho-Ville Koskela
Mitsubishi Lancer E9 42:19.600 42:19.600
2 Arto Juolahti
Mika Rajasalo
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A) 42:23.600 42:23.600 4.0
3 Joni Viitala
Hannu Lamminen
Ford Fiesta 42:30.900 42:30.900 11.3
4 Ari-Pekka Koivisto
Ari-Pekka Hautanen
Mitsubishi Lancer Evolution X R4 44:10.800 44:10.800
5 Julle Laivola
Ville Mäkelä
Mitsubishi Lancer Evolution X 45:18.200 45:18.200
6 Matti Latvala
Toni Raiski
Subaru Impreza WRX Sti 51:35.900 51:35.900
7 Jari Puntanen
Jani Fredin
Mitsubishi Lancer E5 58:15.700 58:15.700 4:40.000
Pekka Karjalainen
Aki Maaranen
Subaru Impreza WRX Sti Lähetti sähköpostitse 9.10.2019 klo 12.30 perumisilmoituksen
Jarmo Leppänen
Mika Mäkinen
Subaru Impreza WRX Sti EK5 Tekninen vika
Markku Rainamo
Pekka Vuorio
Ford Fiesta EK1 Tekninen vika
Kari Peura
Jari Jaakola
Mitsubishi Lancer EK2 Tekninen vika
Jari Kuikka
Tomi Ikonen
Mitsubishi Lancer Evolution IX EK3 Tekninen vika

Kyläkisa/ennakkotutustuttavat, Nuoret, enintään 1600 cm³ (FIA R2, V1600)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko

Kyläkisa/ennakkotutustuttavat, Yleinen/Juniorit, kuutiotilavuus vapaa (4wd, luokan 9 ulkopuoliset autot)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Teuvo Niskala
Janne Eronen
Skoda Fabia R5 47:56.100 47:56.100
2 Riku Tahko
Riku Salminen
Mini One 51:46.300 51:46.300
Ari Saxberg
-- -
Skoda Fabia R5 Peruttu sähköpostitse 11.10.2019 klo 9.55
Juuso Metsälä
Matti Kangas
Skoda Fabia R5 EK2-EK3 väli Tekninen vika

Kyläkisa/ennakkotutustuttavat, Yleinen/Juniorit, kuutiotilavuus vapaa (2wd, luokkien 7 ja 8 ulkopuoliset autot)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Nico Valkonen
Kari Kallio
Ford Fiesta R2 46:03.000 46:03.000
2 Juho Koski-Lammi
Samu Vaaleri
Ford Fiesta R2 46:42.500 46:42.500 39.5
3 Roope Korhonen
Jani Laitinen
Citroën C2 R2 47:31.800 47:31.800
4 Heikki Leinonen
Markus Juntunen
Peugeot 208 R2 48:22.100 48:22.100
5 Niko Patajoki
Kristian Temonen
Citroën C2 R2 48:48.100 48:48.100
6 Anssi Autio
Sakari Lappalainen
Ford Fiesta R2 50:30.400 50:30.400
7 Harry Nieminen
Saku Hämäläinen
Peugeot 208 R2 51:05.600 51:05.600
8 Juha Nätkin
Ari Lähdesmäki
Skoda Felicia 1.6 51:28.900 51:28.900
Aki Sahila
Mikko Tukia
Citroën C2 VTS EK2 Tekninen vika
Tommi Mäkinen
Juho-Erik Järvinen
Renault Clio 1.6 EK2-EK3 väli Tekninen vika
Roni Kauppi
Sebastian Virtanen
Citroën C2 R2 EK3 Tekninen vika
Lauri Pellonpää
Janne Siirilä
Ford Fiesta R2 Tauolle Tekninen vika

Kyläkisa, ei ennakkotutustumista/ Nuoret, enintään 1600 cm³ (FIA R2, V1600)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Walle Pajuoja
Markku Salomäki
Renault Megane 53:54.500 53:54.500
2 Santtu Pylvänäinen
Kimmo Arkko
Nissan Micra 55:52.600 55:52.600
3 Tuukka-Matias Kivioja
Jukka Kinnari
Ford Fiesta 1.6 58:46.100 58:46.100
Luka Nurmi
Petri Ritonen
Peugeot 206 Perunut sähköpostitse 14.10.2019 klo 12.36
Henri Kaasinen
Simo Takala
Citroën C2 VTS EK5 Tekninen vika 1:00.000
Ossi Pohjanharju
Mikko Pohjanharju
Citroën C2 EK2 Ulosajo
Toni Herranen
Jan Lönegren
Ford Fiesta 1.6 EK1 Tekninen vika
Jesse Eteläniemi
Teemu Sillanpää
Renault Clio 1.6 EK3 Tekninen vika
Tommi Heino
Aatu Luomajärvi
Ford Focus EK2 Tekninen vika

Kyläkisa, ei ennakkotutustumista/ Yleinen/Juniorit, enintään 1600 cm³ (FIA R1, V1600), enintään 1400 cm³ (N, A, FinR)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Henry Jäppinen
Henri Hokkala
Ford Focus 51:47.500 51:47.500
2 Riku Rantasalo
Aaro Mäkelä
Volkswagen Polo 16V 1.4 56:42.400 56:42.400
3 Aukusti Moilanen
Santeri Kotamäki
Volkswagen Polo 1.4 59:15.600 59:15.600
4 Tomi Jutila
Tuukka Ulvila
Renault Clio 16V 59:18.900 59:18.900
5 Ilkka Rämä
Matti Hämäläinen
Citroën C2 1:00:05.100 1:00:05.100
6 Ville Kantoluoto
Jussi Kantoluoto
Citroën C2 VTS 1:04:04.000 1:04:04.000
Ilkka Jutila
Otso Tavaila
Renault Megane Coupe (DAOH05) EK1 Ulosajo
Henri Kallioniemi
Arttu Flyktman
Renault Clio EK3 Ulosajo
Ismo Martiskainen
Erkko Vainikainen
Renault Clio 1.6 EK2 Tekninen vika
Veeti Rossi
Petri Pimiä
Volkswagen Golf IV EK2 Ulosajo
Jarkko Lintunen
Henna Behm
Citroën Xsara VTS EK2 Ulosajo
Jouni Ylennysmäki
Kristian Flyktman
Citroën C2 VTS EK3 Tekninen vika
Janne Koskema
Sami Rautiainen
Renault Clio 1.6 EK3 Ulosajo
Mikko Salo
Satu Munkki
Citroën AX GTI EK2 Tekninen vika
Joni Ylinen
Janne Soukkala
Ford Focus EK2 Ulosajo
Ville Suokas
Janne Uutela
Volkswagen Polo 1.4 EK3 Tekninen vika
Aarne Haarla
Jauri Haarla
Renault Megane EK1 Tekninen vika
Teemu Konu
Kaarlo Kumpula
Renault Megane EK1 Tekninen vika
Santeri Palomäki
Severi Palomäki
Mini One Tauolle Tekninen vika 1:00.000
Juho Nykänen
Kristian Kärpänen
Ford Focus EK1 Tekninen vika

Kyläkisa, ei ennakkotutustumista/ Yleinen/Juniorit, kuutiotilavuus vapaa (4wd)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Sami Tuohinen
Erkki Tyllinen
Mitsubishi Lancer EVO VIII (CT9A) 47:26.300 47:26.300
Markus Hassinen
Kalevi Hassinen
Subaru Impreza WRX Sti Perunut sähköpostitse 12.10.2019 klo 18:37

Kyläkisa, ei ennakkotutustumista/ Yleinen/Juniorit, kuutiotilavuus vapaa (2wd, luokkien 1-6 ja 14 ulkopuoliset autot

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
1 Arttu Karhumäki
Sampo Haapaniemi
Ford Fiesta R2 53:37.600 53:37.600
2 Timo Nikkari
Jussi Sutinen
Renault Twingo R2 1:02:39.100 1:02:39.100
3 Sami Heiskanen
Jani Backman
Volvo 122 1:04:24.300 1:04:24.300
Topi Kärki
Esko Lappalainen
Ford Fiesta EK2 Tekninen vika
Risto Tiinus
Laura Huhtinen
Sunbeam Avenger EK5 Tekninen