Karting SM

Mini60

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
9 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 1. Finaali 3:50.946
11 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 1. Finaali 2.349
12 Nico Kortetmäki OFK-125 Exprit TM 1. Finaali 17:38.666
14 Elmeri Lahti KEIMOLA FK-K Intrepid Vortex 1. Finaali 20:52.973
15 Martin Arv VihUA Parolin TM 1. Finaali 28:27.714
19 Mike Parhiala LMM Parolin TM 1. Finaali
20 Veeti Savolainen PFKK DR TM 1. Finaali 28:25.386
22 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart TM 1. Finaali 27:49.071
23 Patrik Rautiainen LMM Parolin TM 1. Finaali 28:21.770
25 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 1. Finaali 28:28.910
26 Oskari Lappalainen SLUA Parolin TM 1. Finaali 3:17.457
27 Nico Lahnalahti Monako FK CRG TM 1. Finaali 28:30.396
28 Kimi Tani AAU Intrepid TM 1. Finaali 28:33.302
30 Santeri Martikainen Kouvolan FK-K Energy TM 1. Finaali 28:02.129
31 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 1. Finaali 28:29.267
33 Rasmus Helli HyUA Parolin TM 1. Finaali 27:53.964
34 Max Hokkanen LMM Parolin TM 1. Finaali
36 Jimi Suomela LMM Parolin TM 1. Finaali 28:27.724
37 Aleksi Takkunen KEIMOLA FK-K Parolin TM 1. Finaali
46 Hugo Rajamets Vihur-Team BirelART TM 1. Finaali 28:11.514
47 Vili Hakala PirKa Haase TM 1. Finaali 9:41.364
48 Emil Cederberg VihUA Ricciardo Kart TM 1. Finaali 28:02.237
49 Mia-Mariette Pankratov DHR Estonia Kart Republic TM 1. Finaali 26:25.135
52 Jesse Saarinen AAU Intrepid TM 1. Finaali 6:54.703
55 Jesse Hartonen Kotkan FK Formula K IAME 1. Finaali
56 Julia Väntti Espoo Karting ry Birel TM 1. Finaali 9:20.565
58 Martti Ritonen PirKa Tony Kart TM 1. Finaali 13:24.216
61 Mitja Heine Monako FK Haase IAME 1. Finaali 21:56.221
62 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 1. Finaali 28:28.010
64 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Parolin TM 1. Finaali 28:11.338
66 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 1. Finaali
69 Richard Viigisalu Kubica TM 1. Finaali 28:09.206
76 Jimi Ritvanen AUK J-äijät Parolin TM 1. Finaali
77 Meri Levula EMSC Parolin TM 1. Finaali 28:08.965
78 Stina-Maria Nuorento HyUA Parolin TM 1. Finaali 28:39.360
86 Mark Dubniski DHR Estonia Kart Republic TM 1. Finaali 27:36.362
88 Anton Burakoff Kotkan FK Formula K IAME 1. Finaali
90 Ella Lähdemaa Espoo Karting ry CRG IAME 1. Finaali
91 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM 1. Finaali 19:46.933
92 Niko Kytöharju VUA Tony Kart TM 1. Finaali 28:16.177
97 Martin Wahlström VihUA Kosmic TM 1. Finaali 28:34.576
99 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 1. Finaali

OKj

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 23:37.161
2 Hugo Heinonen VUA Parolin IAME 1. Finaali 23:40.250
3 Samuli Mertsalmi HFKK Tony Kart TM 1. Finaali 23:43.587
4 Markus Kajak LIQUI-MOLY ROLI MOTORSPORT Kosmic Vortex 1. Finaali 23:44.871
5 ALEKSI JALAVA KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 23:49.416
6 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 1. Finaali 23:49.515
7 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 1. Finaali 23:50.002
8 Miska Kaskinen SaloUA Exprit IAME 1. Finaali 23:56.692
9 Elias Halmiala LMM Parolin IAME 1. Finaali 23:56.795
10 Peik Abrahamsson VihUA Kart Republic TM 1. Finaali 24:00.981
11 Miko Huuhtanen SaiKart Tony Kart IAME 1. Finaali 24:04.552
12 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 1. Finaali 24:12.582
13 Veeti Welin KEIMOLA FK-K Ricciardo Kart TM 1. Finaali 24:13.520
14 Nico Lemberg KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 24:14.893
15 Matias Nuoramo KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 24:18.658
16 Joni Heikkilä VihUA Tony Kart IAME 1. Finaali 24:19.193
17 Jiri Mynttinen SLUA Energy IAME 1. Finaali 24:19.460
18 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart TM 1. Finaali 24:19.961
19 Antti Haapalainen RATU Tony Kart TM 1. Finaali 24:21.059
20 Gene Joutsimies KEIMOLA FK-K Kosmic Parilla 1. Finaali 24:21.741
21 Joosep Planken TARK Racing Parolin TM 1. Finaali 24:28.664
22 Juuso Laukkanen RuFK BirelART IAME 1. Finaali 24:35.678
23 Santeri Ylipelkonen KvanUA Tony Kart IAME 1. Finaali 23:19.412
24 Jani Airaksinen KEIMOLA FK-K CRG IAME 1. Finaali 21:38.291
25 Ragnar Kaljuste TARK Racing Parolin TM 1. Finaali 21:42.723
26 Daniil Vasilev Lpr UA Tony Kart IAME 1. Finaali 12:50.000
27 Lari Haavisto PirKa Kosmic Vortex 1. Finaali 12:05.664
28 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 1. Finaali 10:46.513
29 Aatu Hakalehto AAU CRG IAME 1. Finaali 6:49.329
30 Aaron Koivula VUA Tony Kart IAME 1. Finaali 4:54.737
31 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 1.931
32 Luka Sammalisto PirKa Kosmic IAME 1. Finaali 2.211 0.280
33 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 2.249 0.318
34 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 1. Finaali 3.672 1.741
35 Rasmus Lindström RuFK Exprit IAME 1. Finaali
36 Milo Kaskinen SaloUA Exprit IAME 1. Finaali
37 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart IAME 1. Finaali
38 Jere Koikkalainen HyUA Kart Republic IAME 1. Finaali
39 Frans Rintamäki KankUA Parolin Vortex 1. Finaali
40 Kaapo Joutvuo AAU Ninar TM 1. Finaali

OK

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Juho Valtanen PFKK Redspeed IAME 1. Finaali 23:03.900
2 Ilari Piispanen OFK-125 Parolin TM 1. Finaali 23:09.746
3 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 23:10.613
4 Nikolas Pirttilahti PirKa Kart Republic IAME 1. Finaali 23:11.264
5 Niko Lehtonen HeiUA Redspeed IAME 1. Finaali 23:16.439
6 Atte Salmenautio JärvisUA Kart Republic IAME 1. Finaali 23:17.711
7 Otto Honka Lahden Fk ry Parolin TM 1. Finaali 23:32.744
8 Riku Salmenautio JärvisUA Kart Republic IAME 1. Finaali 23:35.590
9 Dariush Moghadampour VUA Kosmic IAME 1. Finaali 23:39.486
10 Aki Rask KEIMOLA FK-K CRG IAME 1. Finaali 23:40.672
11 Olli-Petteri Munne SaiKart Kosmic TM 1. Finaali 23:42.007
12 Urho Nieminen PirKa Tony Kart TM 1. Finaali 23:43.517
13 Julius Michelsson PirKa Ricciardo Kart IAME 1. Finaali 23:50.101
14 Karl-Markus Sei Tony Kart IAME 1. Finaali 23:51.266
15 Jame Wallden XON SC CRG IAME 1. Finaali 23:55.915
16 Rasmus Joutsimies KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 12:28.661
17 Eemil Karjalainen OFK-125 Parolin IAME 1. Finaali 5:42.446
18 Joona-Oskari Juurikka OFK-125 Exprit IAME 1. Finaali 2.188
19 Robin Sario HFKK Redspeed IAME 1. Finaali 1:05.205
20 Frans-Emil Saarijärvi KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 1. Finaali 1:15.313

KZ2

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Arto Ojaranta Monako FK Intrepid TM 1. Finaali 22:43.302
2 Oskari Kurki-Suonio AAU Ninar TM 1. Finaali 22:45.221
3 Jakob Mattias Oja AIX Racing Tony Kart TM 1. Finaali 22:52.786
4 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 1. Finaali 23:01.339
5 Jan Kuovi LavKart CRG TM 1. Finaali 23:19.586
6 Jussi Kuivakangas LapUA Ninar TM 1. Finaali 23:20.053
7 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 1. Finaali 23:32.859
8 Hans Loimakoski KEIMOLA FK-K CRG Maxter 1. Finaali 11:49.827
9 Jani Kilpeläinen AL-Hki Intrepid TM 1. Finaali 2:00.661
10 Antti Rammo Tark Racing BirelART TM 1. Finaali 20.213
1 Arto Ojaranta Monako FK Intrepid TM 2. Finaali 22:15.055
2 Oskari Kurki-Suonio AAU Ninar TM 2. Finaali 22:18.683
3 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 2. Finaali 22:26.401
4 Jakob Mattias Oja AIX Racing Tony Kart TM 2. Finaali 22:28.565
5 Jani Kilpeläinen AL-Hki Intrepid TM 2. Finaali 22:36.337
6 Antti Rammo Tark Racing BirelART TM 2. Finaali 22:38.410
7 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 2. Finaali 22:40.077
8 Jan Kuovi LavKart CRG TM 2. Finaali 22:48.566
9 Jussi Kuivakangas LapUA Ninar TM 2. Finaali 22:57.790
10 Hans Loimakoski KEIMOLA FK-K CRG Maxter 2. Finaali 18:44.998

Mini60

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Vili Hakala PirKa Haase TM 2. Finaali 27:40.130
2 Mark Dubnitski DHR Estonia Kart Republic TM 2. Finaali 27:44.844
3 Mia-Mariette Pankratov DHR Estonia Kart Republic TM 2. Finaali 27:55.074
4 Jimi Suomela LMM Parolin TM 2. Finaali 27:57.767
5 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 2. Finaali 28:00.064
6 Richard Viigisalu Kubica TM 2. Finaali 28:11.707
7 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Parolin TM 2. Finaali 28:12.336
8 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart TM 2. Finaali 28:13.329
9 Rasmus Helli HyUA Parolin TM 2. Finaali 28:17.983
10 Emil Cederberg VihUA Ricciardo Kart TM 2. Finaali 28:21.914
11 Santeri Martikainen Kouvolan FK-K Energy TM 2. Finaali 28:24.344
12 Kimi Tani AAU Intrepid TM 2. Finaali 28:25.059
13 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 2. Finaali 28:39.760
14 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM 2. Finaali 28:40.907
15 Jesse Hartonen Kotkan FK Formula K IAME 2. Finaali 28:41.778
16 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 2. Finaali 28:42.185
17 Oskari Lappalainen SLUA Parolin TM 2. Finaali 28:43.665
18 Jesse Saarinen AAU Intrepid TM 2. Finaali 28:44.530
19 Mitja Heine Monako FK Haase IAME 2. Finaali 28:47.448
20 Julia Väntti Espoo Karting ry Birel TM 2. Finaali 28:47.929
21 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 2. Finaali 25:22.755
22 Patrik Rautiainen LMM Parolin TM 2. Finaali 25:24.262
23 Martin Wahlström VihUA Kosmic TM 2. Finaali 24:23.647
24 Martti Ritonen PirKa Tony Kart TM 2. Finaali 22:46.009
25 Meri Levula EMSC Parolin TM 2. Finaali 23:10.914
26 Nico Kortetmäki OFK-125 Exprit TM 2. Finaali 18:44.011
27 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 2. Finaali 18:44.296
28 Stina-Maria Nuorento HyUA Parolin TM 2. Finaali 17:39.458
29 Niko Kytöharju VUA Tony Kart TM 2. Finaali 5:52.402
30 Anton Burakoff Kotkan FK Formula K IAME 2. Finaali 27:56.159
31 Hugo Rajamets Vihur-Team BirelART TM 2. Finaali 26:32.869
32 Nico Lahnalahti Monako FK CRG TM 2. Finaali 23:15.879
33 Martin Arv VihUA Parolin TM 2. Finaali 21:02.468
34 Elmeri Lahti KEIMOLA FK-K Intrepid Vortex 2. Finaali 19:51.266
35 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 2. Finaali
36 Max Hokkanen LMM Parolin TM 2. Finaali
37 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Kali Kart TM 2. Finaali
38 Veeti Savolainen PFKK DR TM 2. Finaali
39 Mike Parhiala LMM Parolin TM 2. Finaali
40 Jimi Ritvanen AUK J-äijät Parolin TM 2. Finaali
41 Aleksi Takkunen KEIMOLA FK-K Parolin TM 2. Finaali
42 Ella Lähdemaa Espoo Karting ry CRG IAME 2. Finaali

OKj

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 2. Finaali 23:34.547
2 Hugo Heinonen VUA Parolin IAME 2. Finaali 23:47.313
3 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 2. Finaali 23:47.582
4 Samuli Mertsalmi HFKK Tony Kart TM 2. Finaali 23:59.127
5 Aatu Hakalehto AAU CRG IAME 2. Finaali 23:59.721
6 Miska Kaskinen SaloUA Exprit IAME 2. Finaali 24:02.764
7 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 2. Finaali 24:03.100
8 ALEKSI JALAVA KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 2. Finaali 24:03.142
9 Markus Kajak LIQUI-MOLY ROLI MOTORSPORT Kosmic Vortex 2. Finaali 24:07.258
10 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 2. Finaali 24:08.523
11 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart TM 2. Finaali 24:12.865
12 Peik Abrahamsson VihUA Kart Republic TM 2. Finaali 24:19.842
13 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 2. Finaali 24:20.450
14 Kaapo Joutvuo AAU Ninar TM 2. Finaali 24:20.982
15 Aaron Koivula VUA Tony Kart IAME 2. Finaali 24:21.314
16 Matias Nuoramo KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 2. Finaali 24:21.852
17 Jani Airaksinen KEIMOLA FK-K CRG IAME 2. Finaali 24:31.557
18 Frans Rintamäki KankUA Parolin Vortex 2. Finaali 24:32.114
19 Nico Lemberg KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 2. Finaali 23:27.393
20 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 2. Finaali 23:30.694
21 Joni Heikkilä VihUA Tony Kart IAME 2. Finaali 18:51.565
22 Joosep Planken TARK Racing Parolin TM 2. Finaali 13:45.121
23 Luka Sammalisto PirKa Kosmic IAME 2. Finaali 8:55.175
24 Daniil Vasilev Lpr UA Tony Kart IAME 2. Finaali 8:00.744
25 Elias Halmiala LMM Parolin IAME 2. Finaali 2:57.603
26 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 2. Finaali 2:06.668
27 Miko Huuhtanen SaiKart Tony Kart IAME 2. Finaali 1.514
28 Veeti Welin KEIMOLA FK-K Ricciardo Kart TM 2. Finaali 1.842 0.328
29 Juuso Laukkanen RuFK BirelART IAME 2. Finaali 2.534 1.020
30 Milo Kaskinen SaloUA Exprit IAME 2. Finaali
31 Santeri Ylipelkonen KvanUA Tony Kart IAME 2. Finaali 23:34.701
32 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart IAME 2. Finaali 21:44.047
33 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 2. Finaali 19:46.736
34 Jiri Mynttinen SLUA Energy IAME 2. Finaali 18:48.124
35 Ragnar Kaljuste TARK Racing Parolin TM 2. Finaali
36 Gene Joutsimies KEIMOLA FK-K Kosmic Parilla 2. Finaali
37 Lari Haavisto PirKa Kosmic Vortex 2. Finaali
38 Antti Haapalainen RATU Tony Kart TM 2. Finaali
39 Jere Koikkalainen HyUA Kart Republic IAME 2. Finaali
40 Rasmus Lindström RuFK Exprit IAME 2. Finaali

OK

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Juho Valtanen PFKK Redspeed IAME 2. Finaali 22:55.068
2 Nikolas Pirttilahti PirKa Kart Republic IAME 2. Finaali 23:09.884
3 Niko Lehtonen HeiUA Redspeed IAME 2. Finaali 23:12.938
4 Ilari Piispanen OFK-125 Parolin TM 2. Finaali 23:20.781
5 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 2. Finaali 23:21.228
6 Atte Salmenautio JärvisUA Kart Republic IAME 2. Finaali 23:21.874
7 Rasmus Joutsimies KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 2. Finaali 23:22.893
8 Otto Honka Lahden Fk ry Parolin TM 2. Finaali 23:23.931
9 Aki Rask KEIMOLA FK-K CRG IAME 2. Finaali 23:25.168
10 Urho Nieminen PirKa Tony Kart TM 2. Finaali 23:25.553
11 Frans-Emil Saarijärvi KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 2. Finaali 23:28.003
12 Riku Salmenautio JärvisUA Kart Republic IAME 2. Finaali 23:28.182
13 Eemil Karjalainen OFK-125 Parolin IAME 2. Finaali 23:33.601
14 Jame Wallden XON SC CRG IAME 2. Finaali 23:37.947
15 Julius Michelsson PirKa Ricciardo Kart IAME 2. Finaali 23:38.345
16 Karl-Markus Sei Tony Kart IAME 2. Finaali 23:42.587
17 Robin Sario HFKK Redspeed IAME 2. Finaali 11:23.397
18 Joona-Oskari Juurikka OFK-125 Exprit IAME 2. Finaali 1:01.790
19 Olli-Petteri Munne SaiKart Kosmic TM 2. Finaali