IV Ritolan Sinne Tänne- ajot

NEZ - U

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Harald Sondergaard
Jan Sondergaard
IKAST MK
IKAST MK
Impreza 2397 600 2997
Björn Henriksson
Ulf Andersson
Ludvika MS
Älmhults MK
RAV4 2562 600 3162
Joacim Ahnheim
Peter Kihlstenius
Tibro MK
SBOK
RAV4 3628 0 3628
Borge Holm
Jorn Morup
THY motor sport
Struer & omegns motor sport
Astra gsi 2729 1200 3929
Leon Spiegelhauer
Jan Johansen
Viking AS
Viking AS
SX4 2701 1800 4501
Michael N Larsen
Henrik Moller-Nielsen
Struer og omegns motor sport
Aarhus automobil sport
323 GTR 3186 2400 5586
Morten Jäger
Bent Mikkelsen
STRUER OMS
STRUER OMS
RAV4 2102 3600 5702
Michael H Dossing
Jens Dossing
KJELLERUO OG OMEGNENS MOTORKLUB
KJELLERUO OG OMEGNENS MOTORKLUB
Corolla 5371 600 5971
Erik Thorbjorn Rasmussen
John Michelsen
Viking auto sport
Viking auto sport
Rav 4 3962 3000 6962
Jonas Hjelm
Ingmar Evaldsson
Mölndals Motorklub
Olofströms MK
RAV4 3014 4800 7814
Rene Hansen
OLe Skov
ASK HEDELAND
THY MS
impreza 5818 3000 8818
Rene Hinsch
KIM Andersen
SMKG
SMKG
Rav 4 6020 3000 9020
Mathias Janzon
Daniel Mörnborg
MK Orion
MK Orion
A3 5611 3600 9211
Stig Lindström
Lars Mörnborg
MK Orion
MK Orion
A3 Quattro 5071 4200 9271
Lars Palle
Stig Ravn
Grindsteds MK
Grindsteds MK
impreza r awd 7058 3000 10058
Stefan Annala
Per Andersson
Kolsva MS
Kolsva MS
A3

NEZ - CUP

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Lars Erik Lindell
Nils Lindell
Rasbo MK
Rasbo MK
A3 Quatro 3202 4800 8002
Lennart Haglund
Michael Brobeck
SBOK
SBOK
niva 5236 14400 19636

NEZ - FI (A)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Anton Tuomala
Ari Tuomala
JSAST
JSAST
Toyota RAV4 2210 2400 4610 1
Anita Heino
Pasi Winberg
HyUA
HyUA
Winhaan Suzuki 2859 3600 6459

NEZ-FI (M)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.

SM (A)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Iiro Rousku
Stefan Åstrand
NaSU
UFAK
1117 0 1117 4
Jukka Viljanen
Jaakko Viljanen
LapUA
LapUA
Golf 4motion 653 600 1253 4
Henri Oksman
Antti Nousiainen
VMF
LahUA
C2 1668 600 2268 3
Kari Hintikka
Joni Halme
FoSUA
FoSUA
HaAS-Impreza 1673 600 2273 2
Ilpo Ekola
Sami Ekola
AL-Härmä
AL-Härmä
Toyota 1394 1200 2594 2
Teemu Juntunen
Niko Viljanen
LapUA
LapUA
Pajero 816 1800 2616 1
Mikko Rintamäki
Arto Mattila
JSAST
VaToSUA
Mazda 323 1650 1200 2850
Olli Riiho
Erkki Laakso
RiiUA
UFAK
VW Golf 2429 600 3029
Kyösti Laukkanen
Ari Varjonen
AL-Oulu
RauUA
2479 1200 3679
Kari Mäkinen
Markus Mäki
VaToSUA
VaToSUA
RAV 4 2207 1800 4007
Vihtori Syynimaa
Marko Hakola
AL-Härmä
LapUA
2248 1800 4048
Kaarlo Vainikainen
Jyrki Vainikainen
SBR
SBR
Speedy bros.suzuki 3744 600 4344
Niko Hautamäki
Markus Riiho
EPUA
RiiUA
Toyota RAV4 2006 2400 4406
Pentti Varis
Aimo Haikonen
ImUA
MikUA
3190 3000 6190
Matti Raunimo
Jari Itäkodes
TCOF
TCOF
Toyota RAV4 3340 5400 8740

SM (M)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Anssi Karppinen
Timo Saarinen
TCOF
KangUA
Toyota 1255 1255 1255 4
Jussi Koski
Eero Koski
LaihUA
LaihUA
Toyota RAV4 1001 1001 1601 3
Jouni Heikkilä
Heli Immonen
AAU
RiiUA
Subaru Impreza 1063 1063 1663 2
Kari Turtiainen
Riku Bitter
JSAST
RiiUA
Subaru 674 674 1874 2
Jari Koivisto
Jukka Lahtinen
FoSUA
AL-Lohja
Starlet 1480 1480 2080 1
Kauko Ohrankämmen
Jari Ohrankämmen
AL-Hki
HRCF
Hessumobiili Saubaru 1758 1758 2358
Jarno Laine
Pekka Virtanen
AAU
AAU
Subaru 1.8 Turbo 1508 1508 2708
Mauno Virtanen
Kari Virtanen
NaSU
NaSU
VW Golf 2240 2240 2840

SM (A) + NEZ-FI (A)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.

SM (M) + NEZ-FI (M)

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Tomi Viitala
Juha Heikkilä
KvanUA
VaToSUA
Toyota RAV4 1020 600 1620 3
Raimo Vennola
Jari Kulmala
HeiUA
KangUA
BMW 325 iX 865 1200 2065 2

SM (A) + NEZ-FI (A) +NEZ-CUP

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.

SM (M) + NEZ-FI (M) + NEZ-CUP

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
Pertti Keski-Korsu
Einari Fyhr
RaaUA
AnkUA
Korsu Suzuki 1236 2400 3636

Kansallinen B

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
1 Aleksi Mattsson
Mikko Kallio
KangUA
KangUA
Golf Country 1651 600 2251 3
2 Arto Malkakorpi
Timo Manninen
AL-Härmä
AL/AKU-Jkl
1760 600 2360 2
3 Mika Salo
Eemi Salo
RiiUA
RiiUA
Impreza 1322 1200 2522 1
4 Jukka Paloposki
Kari Paulin
TAUK
TAUK
Corsa 1084 1800 2884
5 Petri Ylijoki
Jukka Jääskeläinen
LapUA
LapUA
1523 1800 3323
6 Anssi Vuorinen
Hannu Pusa
TCOF
TCOF
Toyota RAV4 1653 1800 3453

Kansallinen C

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
1 Toni Laitinen
Timo Laitinen
EPUA
EPUA
367 0 367 4
2 Janne Haaparanta
Jussi Pasanen
I-HelUA
I-HelUA
106 503 0 503 3
3 Raul Kotajärvi
Jarno Kotajärvi
AL-Oulu
AL/Kuopio
Onni Corsa 554 0 554 3
4 Kai Kamila
Jukka Kinnari
LaihUa
Jurvan UA
Justy 409 600 1009 2
5 Mika Koivuniemi
Mikko Törvi


seinäjoen autotori corsa 883 600 1483 2
6 Pasi Kylmälä
Harri Lukkarila
RaaUA
RaaUA
A3 906 600 1506 1
7 Arvo Etelä
Jukka Pehkonen
VaToSUA
VaToSUA
Fiat 850 Special 1325 900 2225
8 Janne Raitala
Aki Raitala
TAUK
TAUK
2289 600 2889
9 Veli-Pekka Ylä-Rautio
Kai Ristolainen

AlavUA
Ibitsa 2099 1200 3299
10 Arttu Asunmaa
Teemu Asunmaa
AlavUA
AlavUA
Toyota 2454 1200 3654
11 Esko Vuorenpää
Päivi Laajamäki
KangUA
KangUA
Punto 1976 2400 4376
12 Mikko Vähämäki
Janne Vähämäki


Starlet 1404 3900 5304
13 Nelly Ala-Mutka
Elina Valtaala

KuortUA
corsa 2566 3000 5566
14 Kai Arminen
Tarja Arminen
LopUA
LopUA
Vesivek Impreza 1511 4200 5711
15 Heikki Kattelus
Lauri Kattelus
AL-Härmä
AL-Härmä
IPK VW 0 0 0