SM Pohjanmaa Ralli

LK 1 SM 1 Super4 - FIA R5 Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sisältää A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-2002 ja sitä ennen luokitellut autot)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Emil Lindholm
Mikael Korhonen
Skoda Fabia R5 EVO
Kari Hämäläinen
Risto Pietiläinen
Volkswagen Polo GTI R5
Jukka Kasi
Henri Ania
Skoda Fabia R5
Jere Kalliokoski
Jukka-Pekka Vistinmäki
Skoda Fabia R5 EVO
Mikko Heikkilä
Topi Luhtinen
Skoda Fabia R5
Juho Mäki-Tammela
Mikko Kaikkonen
Mitsubishi Lancer E9
Mika Eloluoma
Arto Kapanen
Mitsubishi Lancer E8
Aleksi Röyhkiö
Ville Mannisenmäki
Skoda Fabia R5
Juha Salo
Mikko Markkula
Skoda Fabia R5
Teemu Asunmaa
Jani Salo
Skoda Fabia R5 EVO
Juuso Metsälä
Matti Kangas
Skoda Fabia R5
Esa Ruotsalainen
Antti Linnaketo
Skoda Fabia R5
Timo Kuivinen
Ari-Pekka Hautanen
Mitsubishi Lancer Evolution VII
1 Teemu Asunmaa
Jani Salo
Skoda Fabia R5 EVO 50:45.900 50:45.900
2 Mikko Heikkilä
Topi Luhtinen
Skoda Fabia R5 51:26.800 51:26.800 40.9
3 Juha Salo
Mikko Markkula
Skoda Fabia R5 51:46.200 51:46.200
4 Aleksi Röyhkiö
Ville Mannisenmäki
Skoda Fabia R5 52:18.900 52:18.900
5 Esa Ruotsalainen
Antti Linnaketo
Skoda Fabia R5 53:03.600 53:03.600
6 Jere Kalliokoski
Jukka-Pekka Vistinmäki
Skoda Fabia R5 EVO 54:24.700 54:24.700
7 Juho Mäki-Tammela
Mikko Kaikkonen
Mitsubishi Lancer E9 56:57.700 56:57.700
Emil Lindholm
Mikael Korhonen
Skoda Fabia R5 EVO Ulosajo
Kari Hämäläinen
Risto Pietiläinen
Volkswagen Polo GTI R5 Tekninen vika
Jukka Kasi
Henri Ania
Skoda Fabia R5 Ulosajo
Mika Eloluoma
Arto Kapanen
Mitsubishi Lancer E8 Öljypohja
Juuso Metsälä
Matti Kangas
Skoda Fabia R5 Ulosajo
Timo Kuivinen
Ari-Pekka Hautanen
Mitsubishi Lancer Evolution VII Voimansiirto

LK 2 SM2 Tuotanto4 - FIA N (2020 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset) FIA R4 (1.1.2018 jälkeen luokitellut) FIN N 4WD (sisältää N- ja R4-luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja myös vanhentunein luokituksin)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Arto Juolahti
Jani Kovanen
Mitsubishi Lancer Evolution X
Jukka Ikonen
Sami Perämäki
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Juha Pasanen
Jari Jaakola
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Arttu Lähdeniemi
Jukka Toivonen
Mitsubishi Lancer Evolution X
Riku Tahko
Markus Soininen
Mini One
Matti Latvala
Toni Raiski
Subaru Impreza WRX Sti
Anssi Laukkanen
Pasi Karppinen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Jaro Kinnunen
Tuukka Shemeikka
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Anssi Rytkönen
Juho-Ville Koskela
Mitsubishi Lancer E9
Mikko Ala-Talkkari
Antti Ala-Talkkari
Subaru Impreza WRX Sti
Jussi Lindberg
Tuuka Tyyskä
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Jaakko Lavio
Anssi Viinikka
Subaru Impreza WRX Sti
Ville Hautamäki
Mika Juntunen
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Joni Seilo
Janne Salonen
Mitsubishi Lancer Evolution X
1 Ville Hautamäki
Mika Juntunen
Mitsubishi Lancer Evolution IX 53:49.000 53:49.000
2 Jaro Kinnunen
Tuukka Shemeikka
Mitsubishi Lancer Evolution IX 53:56.500 53:56.500 7.5
3 Riku Tahko
Markus Soininen
Mini One 54:19.300 54:19.300 30.3
4 Jussi Lindberg
Tuuka Tyyskä
Mitsubishi Lancer Evolution IX 55:23.500 55:23.500
5 Matti Latvala
Toni Raiski
Subaru Impreza WRX Sti 56:06.900 56:06.900
6 Mikko Ala-Talkkari
Antti Ala-Talkkari
Subaru Impreza WRX Sti 56:28.100 56:28.100
7 Anssi Laukkanen
Pasi Karppinen
Mitsubishi Lancer Evolution IX 1:02:08.200 1:02:08.200
8 Jaakko Lavio
Anssi Viinikka
Subaru Impreza WRX Sti 1:03:28.600 1:03:28.600
Arto Juolahti
Jani Kovanen
Mitsubishi Lancer Evolution X Tekninen vika 10.000
Jukka Ikonen
Sami Perämäki
Mitsubishi Lancer Evolution IX Tekninen vika
Juha Pasanen
Jari Jaakola
Mitsubishi Lancer Evolution IX Tekninen vika 10.000
Arttu Lähdeniemi
Jukka Toivonen
Mitsubishi Lancer Evolution X Tekninen vika
Anssi Rytkönen
Juho-Ville Koskela
Mitsubishi Lancer E9 Voimansiirto
Joni Seilo
Janne Salonen
Mitsubishi Lancer Evolution X Tekninen vika 1:10.000

LK 3 SM3 R2 - FIA R1 ja R2B (Myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Niko Patajoki
Matias Peippo
Citroën C2 R2
Kalle Markkanen
Kristian Temonen
Peugeot 208 R2
Tuukka Hallia
Antti Haapala
Ford Fiesta R2
Lauri Joona
Markus Määttänen
Ford Fiesta R2
Henri Hokkala
Kimmo Pahkala
Peugeot 208 R2
Juho Koski-Lammi
Samu Vaaleri
Citroën C2 R2
Sami Pajari
Marko Salminen
Ford Fiesta R2
Jani Luhtaniemi
Juha-Pekka Jauhiainen
Ford Fiesta R2
Heikki Koski-Lammi
Kari Kallio
Citroën C2 R2
Tommi Heino
Arto Ranta
Ford Fiesta R2
Kristian Nieminen
Valtteri Nieminen
Ford Fiesta R2
Robert Virves
Sander Pruul
Ford Fiesta R2
Joonas Huovinen
Hannu Lamminen
Peugeot 208 R2
Roope Korhonen
Jani Laitinen
Citroën C2 R2
1 Sami Pajari
Marko Salminen
Ford Fiesta R2 55:13.500 55:13.500
2 Juho Koski-Lammi
Samu Vaaleri
Citroën C2 R2 56:23.600 56:23.600
3 Jani Luhtaniemi
Juha-Pekka Jauhiainen
Ford Fiesta R2 56:25.900 56:25.900
4 Tuukka Hallia
Antti Haapala
Ford Fiesta R2 56:58.000 56:58.000
5 Roope Korhonen
Jani Laitinen
Citroën C2 R2 57:49.100 57:49.100 30.000
6 Lauri Joona
Markus Määttänen
Ford Fiesta R2 58:03.600 58:03.600
7 Niko Patajoki
Matias Peippo
Citroën C2 R2 58:56.900 58:56.900
8 Joonas Huovinen
Hannu Lamminen
Peugeot 208 R2 59:18.400 59:18.400
9 Tommi Heino
Arto Ranta
Ford Fiesta R2 59:38.900 59:38.900
10 Kalle Markkanen
Kristian Temonen
Peugeot 208 R2 1:10:40.500 1:10:40.500
Henri Hokkala
Kimmo Pahkala
Peugeot 208 R2 Tekninen vika
Heikki Koski-Lammi
Kari Kallio
Citroën C2 R2 Ulosajo
Kristian Nieminen
Valtteri Nieminen
Ford Fiesta R2 Voimansiirto
Robert Virves
Sander Pruul
Ford Fiesta R2 Ulosajo

LK 4 SM4 V1600 - V1600 (AKK, Liite J, Art. VII)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Jere Pensas
Jouni Saarijärvi
Renault Megane
Petteri Jäppinen
Joni-Petteri Virtanen
Alfa Romeo 147
Sami Korvola
Anssi Vatilo
Ford Fiesta 1.6
Toni Herranen
Sebastian Virtanen
Ford Fiesta 1.6
Matti Manerus
Heli Manerus
Opel Corsa GSi
Oskari Heikkinen
Saku Hämäläinen
Ford Fiesta 1.6
Walle Pajuoja
Jussi Kärpijoki
Renault Megane Coupe (DAOH05)
Jari Saarnio
Tapio Karjalainen
Suzuki SX4
Otso Tavaila
Juho-Erik Järvinen
Citroën C2 VTS
Miko Kiminki
Ari Koponen
Honda Civic
Eeka Lahtinen
Pentti Tiainen
Suzuki Swift Sport (RS)
Aki Sahila
Mikko Tukia
Citroën C2 VTS
Kimi Hirvonen
Mikael Pesonen
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)
Niklas Heino
Jukka Pasenius
Toyota Yaris
1 Toni Herranen
Sebastian Virtanen
Ford Fiesta 1.6 1:02:02.200 1:02:02.200
2 Aki Sahila
Mikko Tukia
Citroën C2 VTS 1:02:21.000 1:02:21.000 18.8
3 Jere Pensas
Jouni Saarijärvi
Renault Megane 1:02:42.800 1:02:42.800 40.6
4 Sami Korvola
Anssi Vatilo
Ford Fiesta 1.6 1:02:54.800 1:02:54.800 52.6
5 Miko Kiminki
Ari Koponen
Honda Civic 1:03:24.100 1:03:24.100
6 Walle Pajuoja
Jussi Kärpijoki
Renault Megane Coupe (DAOH05) 1:04:52.200 1:04:52.200
7 Matti Manerus
Heli Manerus
Opel Corsa GSi 1:05:43.900 1:05:43.900
8 Jari Saarnio
Tapio Karjalainen
Suzuki SX4 1:06:13.200 1:06:13.200
9 Otso Tavaila
Juho-Erik Järvinen
Citroën C2 VTS 1:06:58.900 1:06:58.900
Petteri Jäppinen
Joni-Petteri Virtanen
Alfa Romeo 147 Ulosajo
Oskari Heikkinen
Saku Hämäläinen
Ford Fiesta 1.6 Tekninen vika
Eeka Lahtinen
Pentti Tiainen
Suzuki Swift Sport (RS) Moottori
Kimi Hirvonen
Mikael Pesonen
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0) Ulosajo
Niklas Heino
Jukka Pasenius
Toyota Yaris Rengasrikko

LK 5, SC5 - Ryhmä N enintään 2000 cm3 FIA R3 FIN R enintään 2550 cm3 F enintään 3050 cm3

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Juha-Mikael Hannula
Pasi Penttilä
BMW M3
Marko Ristolainen
Kai Ristolainen
BMW 325i (E36)
Petter Sutinen
Kimmo Oikarainen
BMW M3
Jari Valtaala
Pekka Penttilä
Toyota Altezza RS200
Aki Hirvioja
Pekka Korhonen
BMW 328i Coupe
Roman Belyaev
Natalia Goncharova
Lada 110-2,0 (Vaz 21106)
Mika Hautaniemi
Janne Pitkänen
Toyota Starlet
Jari Koski
Esa Ekola
BMW M3
Antti Vilmilä
Anssi Ahopelto
Toyota Starlet
Timo Kasi
Esa Similä
BMW M3 (E36)
Tomi Tukiainen
Mikko Pohjanharju
Volkswagen Golf IV
Sami Jämsen
Mika Mölsä
Honda Civic Type R
Jani Lahtinen
Matti Hämäläinen
Honda Civic Type R
Riku Raiski
Jeremias Leppänen
BMW 325i
Anssi Valkonen
Jani Pohto
BMW M3
Mikko Lauhasmaa
Atte Nieminen
Ford Escort RS 2000
Jari Suontausta
Suvi Kemppainen
Citroën DS3 R3T
1 Anssi Valkonen
Jani Pohto
BMW M3 57:29.500 57:29.500
2 Jari Koski
Esa Ekola
BMW M3 58:40.000 58:40.000
3 Juha-Mikael Hannula
Pasi Penttilä
BMW M3 58:42.600 58:42.600
4 Riku Raiski
Jeremias Leppänen
BMW 325i 58:43.300 58:43.300
5 Jari Valtaala
Pekka Penttilä
Toyota Altezza RS200 59:35.300 59:35.300
6 Jari Suontausta
Suvi Kemppainen
Citroën DS3 R3T 1:00:29.900 1:00:29.900
7 Mikko Lauhasmaa
Atte Nieminen
Ford Escort RS 2000 1:00:31.000 1:00:31.000
8 Roman Belyaev
Natalia Goncharova
Lada 110-2,0 (Vaz 21106) 1:04:57.700 1:04:57.700
9 Mika Hautaniemi
Janne Pitkänen
Toyota Starlet 1:12:17.600 1:12:17.600
Marko Ristolainen
Kai Ristolainen
BMW 325i (E36) Tekninen vika
Petter Sutinen
Kimmo Oikarainen
BMW M3 Ulosajo
Aki Hirvioja
Pekka Korhonen
BMW 328i Coupe Tekninen vika
Antti Vilmilä
Anssi Ahopelto
Toyota Starlet Tekninen vika
Timo Kasi
Esa Similä
BMW M3 (E36) Voimansiirto
Tomi Tukiainen
Mikko Pohjanharju
Volkswagen Golf IV Suljettu kilpailusta kilp. johtajan päätösellä.
Sami Jämsen
Mika Mölsä
Honda Civic Type R Tekninen vika
Jani Lahtinen
Matti Hämäläinen
Honda Civic Type R Tekninen vika

LK 6 - WRC 2011 ja uudemmat RGT N5 (RFEA:n luokitustodistuksella)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Kristian Kiviniemi
Enni Mälkönen
KIA Rio N5
Kristian Kiviniemi
Enni Mälkönen
KIA Rio N5 Tekninen vika

LK 7, RSJM 1 - V1600

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Ismo Martiskainen
Erkko Vainikainen
Renault Clio 1.6
Lauri Jokela
Jasu Vuori
Honda Civic
Mika Korvola
Miika Saari
Honda Civic
Kalle Hämäläinen
Pekka Mäkelä
Honda Civic
1 Mika Korvola
Miika Saari
Honda Civic 1:05:55.200 1:05:55.200
2 Lauri Jokela
Jasu Vuori
Honda Civic 1:07:09.300 1:07:09.300
3 Kalle Hämäläinen
Pekka Mäkelä
Honda Civic 1:07:47.600 1:07:47.600
Ismo Martiskainen
Erkko Vainikainen
Renault Clio 1.6 Tekninen vika

LK 8, RSJM 2 - N, A ja FIN-R enintään 1400 cc R1 enintään 1600 cc

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Markus Latvanen
Jussi Jokinen
Nissan Micra Kit Car
Markus Latvanen
Jussi Jokinen
Nissan Micra Kit Car Bensapumppu

LK 9, RSJM 3 - R2 enintään 1600 cc (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) Ryhmä F enintään 1600 cc FIN-R enintään 1600 cc

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Juhani Männikkö
Jari Kemi
Toyota Starlet
Miro Pihlajamäki
Juhani Pihlajamäki
Toyota Starlet
Topi Kärki
Esko Lappalainen
Ford Fiesta R2
Tapio Torsti
Petri Kuivamäki
Toyota Starlet
Tomi Saari
Juha Saari
Toyota Starlet
Eetu Myllymäki
Sami Niemelä
Toyota Starlet
1 Juhani Männikkö
Jari Kemi
Toyota Starlet 1:01:17.900 1:01:17.900
2 Tomi Saari
Juha Saari
Toyota Starlet 1:02:47.100 1:02:47.100
3 Tapio Torsti
Petri Kuivamäki
Toyota Starlet 1:06:48.400 1:06:48.400
Miro Pihlajamäki
Juhani Pihlajamäki
Toyota Starlet Moottori
Topi Kärki
Esko Lappalainen
Ford Fiesta R2 Tekninen vika
Eetu Myllymäki
Sami Niemelä
Toyota Starlet Vaihdelaatikko

LK 10, RSJM 4 - N, A ja FIN-R yli 1600 cc Ryhmä F yli 1600 cc R3 ja R3T

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Jere Kaakinen
Kasper Järvinen
BMW 325i
Henri Taivalantti
Kimmo Taivalantti
BMW 325i (E36)
Teemu Yli-Rantala
Asko Yli-Rantala
Ford Fiesta ST
Tuomo Väli-Torala
Antti Mantere
BMW M3
Esa Ketomäki
Sami Latvala
Citroën Xsara VTS
Antti Rintamäki
Jouni Ekola
BMW 325i
Tero Pellinen
Juha-Pekka Kulmala
BMW M3
Jaakko Mäkynen
Ari Männistö
BMW 325i (E36)
Ville Uusineva
Janne Hautala
Ford Escort RS 2000
Ville Karjalainen
Janne Uutela
BMW 325i (E36)
Pekka Pölönen
Tarmo Järviluoma
BMW 325i
Matias Valkonen
Markus Peltonen
BMW M3
1 Matias Valkonen
Markus Peltonen
BMW M3 1:00:57.300 1:00:57.300
2 Tero Pellinen
Juha-Pekka Kulmala
BMW M3 1:02:08.900 1:02:08.900 1:00.000
3 Ville Karjalainen
Janne Uutela
BMW 325i (E36) 1:02:25.700 1:02:25.700
4 Jere Kaakinen
Kasper Järvinen
BMW 325i 1:02:32.500 1:02:32.500
5 Pekka Pölönen
Tarmo Järviluoma
BMW 325i 1:06:19.300 1:06:19.300
6 Henri Taivalantti
Kimmo Taivalantti
BMW 325i (E36) 1:07:11.300 1:07:11.300 3:20.000
Teemu Yli-Rantala
Asko Yli-Rantala
Ford Fiesta ST Tekninen vika
Tuomo Väli-Torala
Antti Mantere
BMW M3 Moottori
Esa Ketomäki
Sami Latvala
Citroën Xsara VTS Moottori
Antti Rintamäki
Jouni Ekola
BMW 325i Vetoakseli
Jaakko Mäkynen
Ari Männistö
BMW 325i (E36) Moottori
Ville Uusineva
Janne Hautala
Ford Escort RS 2000 Tekninen vika

LK 11, LK 11, Nuorten SM, V1600

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Nuutti Korhonen
Teppo Söderström
Ford Focus
Verneri Säisä
Jani Laukkanen
Renault Clio 16V
Markus Heikkinen
Jyri Räsänen
Renault Clio 1.6
Leevi Helander
Antti Nordström
Suzuki Ignis Sport
Leevi Lassila
Arto Ala-Kokkila
Citroën C2 VTS
Arttu Salonen
Marko Räty
Alfa Romeo 147
Santtu Pylvänäinen
Markus Oksanen
Nissan Micra
Veeti Pulkkinen
Kimmo Ensio Leskelä
Ford Fiesta 1.6
Atte Kari
Hannu Honkasalo
Ford Fiesta
Miro Sakko
Karri Väänänen
Ford Fiesta 1.6
Konsta Saarinen
Joni Mäkelä
Suzuki Ignis Sport
Tuukka-Matias Kivioja
Martti Lähdesmäki
Ford Fiesta 1.6
Verneri Aallontie
Jari Kallio
Suzuki Swift Sport
Valtteri Koski
Henry Haapoja
Honda Civic
1 Leevi Lassila
Arto Ala-Kokkila
Citroën C2 VTS 1:04:14.100 1:04:14.100
2 Valtteri Koski
Henry Haapoja
Honda Civic 1:04:19.000 1:04:19.000 4.9
3 Konsta Saarinen
Joni Mäkelä
Suzuki Ignis Sport 1:04:19.100 1:04:19.100 5.0
4 Markus Heikkinen
Jyri Räsänen
Renault Clio 1.6 1:06:27.900 1:06:27.900
5 Leevi Helander
Antti Nordström
Suzuki Ignis Sport 1:06:58.700 1:06:58.700
6 Verneri Aallontie
Jari Kallio
Suzuki Swift Sport 1:11:18.100 1:11:18.100
7 Nuutti Korhonen
Teppo Söderström
Ford Focus 1:13:07.700 1:13:07.700
8 Arttu Salonen
Marko Räty
Alfa Romeo 147 1:17:39.800 1:17:39.800
Verneri Säisä
Jani Laukkanen
Renault Clio 16V Ulosajo
Santtu Pylvänäinen
Markus Oksanen
Nissan Micra Ulosajo
Veeti Pulkkinen
Kimmo Ensio Leskelä
Ford Fiesta 1.6 Tekninen vika
Atte Kari
Hannu Honkasalo
Ford Fiesta Tekninen vika
Miro Sakko
Karri Väänänen
Ford Fiesta 1.6 Voimansiirto
Tuukka-Matias Kivioja
Martti Lähdesmäki
Ford Fiesta 1.6 Tekninen vika
Tomi Tikkinen
Teijo Kantanen
Renault Megane

LK 12, Naisten Cup - Ryhmien F, N, A, FIN-R, V1600 ja R-luokkien 2WD autot (myös kansainvälisesti vanhentuneet luokitukset) kuutiotilavuus vapaa

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko

LK 13, (Ei nuottiluokka) - BMW Rallisarja

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Joni Nieminen
Anssi Kitinoja
BMW 325i (E36)
Iivari Kalliomäki
Antti Kalliomäki
BMW 325i (E36)
Jukka Alalantela
Juha Pölönen
BMW 325i (E36)
Riku Koski
Kari Bergbacka
BMW 325i
Sami Laurila
Arto Kleimola
BMW 325i (E36/2)
Tuomo Hinttu
Erno Peltomäki
BMW 325i
Timo Bäck
Janne Kettumäki
BMW 325i (E36)
Joni Suokko
Jani Suokko
BMW 325i (E36)
Juha Näsi
Markus Nokua
BMW 325i (E36)
Oskari Haiminen
Sakari Haiminen
BMW 325i (E36)
Jukka Kapela
Samuli Meritähti
BMW 325i (E36)
Lasse Hirvijärvi
Kari Luoma
BMW 325i (E36/2)
Anssi Luoma-aho
Marko Mäkiniemi
BMW 325i
Risto Lejon
Petri Hanhila
BMW 325i
1 Riku Koski
Kari Bergbacka
BMW 325i 1:01:27.300 1:01:27.300
2 Jukka Alalantela
Juha Pölönen
BMW 325i (E36) 1:01:54.400 1:01:54.400 27.1
3 Tuomo Hinttu
Erno Peltomäki
BMW 325i 1:03:49.900 1:03:49.900
4 Joni Nieminen
Anssi Kitinoja
BMW 325i (E36) 1:05:23.000 1:05:23.000
5 Joni Suokko
Jani Suokko
BMW 325i (E36) 1:06:02.700 1:06:02.700
6 Iivari Kalliomäki
Antti Kalliomäki
BMW 325i (E36) 1:06:10.100 1:06:10.100
7 Juha Näsi
Markus Nokua
BMW 325i (E36) 1:06:26.600 1:06:26.600
8 Anssi Luoma-aho
Marko Mäkiniemi
BMW 325i 1:15:50.400 1:15:50.400
Sami Laurila
Arto Kleimola
BMW 325i (E36/2) Sähköt 1:00.000
Timo Bäck
Janne Kettumäki
BMW 325i (E36) Moottori
Oskari Haiminen
Sakari Haiminen
BMW 325i (E36) ulosajo
Jukka Kapela
Samuli Meritähti
BMW 325i (E36) Tekninen vika
Lasse Hirvijärvi
Kari Luoma
BMW 325i (E36/2) Voimansiirto
Risto Lejon
Petri Hanhila
BMW 325i ulosajo

LK 14, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - R-Lite

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko

LK 15, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti), - Historic kaikki Ikäkaudet

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Jari-Matti Latvala
Juho Hänninen
Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165)
Kimmo Korpela
Matti Pellonpää
Audi Coupe Quattro
Jari-Matti Latvala
Juho Hänninen
Toyota Celica 2000 GT-Four (ST165) Turbo

LK 16, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) enintään 1600 cm3

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Atte Häkkilä
Pasi Haataja
Citroën C2 R2
1 Atte Häkkilä
Pasi Haataja
Citroën C2 R2 1:04:45.700 1:04:45.700

LK 17, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Yli 1600 cm3

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Vesa Annala
Pasi Rantamäki
Opel Astra F GSi 16V /
Keskinen Joni
Juha Heikkilä
BMW M3 (E36)
1 Keskinen Joni
Juha Heikkilä
BMW M3 (E36) 1:01:49.800 1:01:49.800
2 Vesa Annala
Pasi Rantamäki
Opel Astra F GSi 16V / 1:15:05.700 1:15:05.700

LK 18, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (nuotti) - 4WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Petri Reinikainen
Timo Hallia
Mitsubishi Lancer E9
Pentti Veikkanen
Niko Veikkanen
Mitsubishi Lancer E9
Henri Alahuhta
Anssi Alahuhta
Mitsubishi Lancer E6
1 Henri Alahuhta
Anssi Alahuhta
Mitsubishi Lancer E6 59:57.900 59:57.900
2 Pentti Veikkanen
Niko Veikkanen
Mitsubishi Lancer E9 1:04:06.500 1:04:06.500
Petri Reinikainen
Timo Hallia
Mitsubishi Lancer E9 Ulosajo 1:00.000

LK 19, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) Historic kaikki ikäkaudet

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Tommi Ilvola
Onni Pitkänen
Opel Ascona B
Tommi Ilvola
Onni Pitkänen
Opel Ascona B Tekninen vika

LK 20, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) - 2WD (Autourheilun sääntökirjan Liite J:n mukaisesti ralliin luokitellut autot) Enintään 1600 cm3

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Ari Pentinmäki
Elmeri Pentinmäki
Peugeot 206 XS
Eetu Latvala
Teemu Sillanpää
Citroën C2 VTS
1 Ari Pentinmäki
Elmeri Pentinmäki
Peugeot 206 XS 1:06:53.500 1:06:53.500
Eetu Latvala
Teemu Sillanpää
Citroën C2 VTS Tekninen vika

LK 21, Seniorit, Yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 2WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot) Yli 1600cm3

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Jussi Kananoja
Timo Karjanlahti
Ford Escort RS 2000
Tomi Kankaanpää
Emma Karhu
Volkswagen Golf GTI 16V
Tomi Riihimäki
Tero Riihimäki
Honda Civic
Pauli Junttila
Matti Ahola
BMW 328i
Mika Paavola
Tommi Hanhikoski
Ford Escort 2000
Jarno Haapoja
Janne Haapoja
BMW M3
1 Pauli Junttila
Matti Ahola
BMW 328i 1:03:00.800 1:03:00.800
2 Tomi Riihimäki
Tero Riihimäki
Honda Civic 1:03:22.500 1:03:22.500 21.7
3 Jarno Haapoja
Janne Haapoja
BMW M3 1:06:11.200 1:06:11.200
4 Jussi Kananoja
Timo Karjanlahti
Ford Escort RS 2000 1:09:00.000 1:09:00.000
Tomi Kankaanpää
Emma Karhu
Volkswagen Golf GTI 16V Tekninen vika
Mika Paavola
Tommi Hanhikoski
Ford Escort 2000 Tekninen vika

LK 22, Seniorit, yleinen ja Juniorit (ei ennakkotutustuttavat) 4WD (Autourheilun sääntökirja liite J:n mukaisesti rallin luokitellut autot)

Sija Kuljettaja(t) Auto Aika Lopullinen aika Erotus Sakko
Petri Ylinen
Eemi Salo
Subaru Impreza WRX Sti
1 Petri Ylinen
Eemi Salo
Subaru Impreza WRX Sti 1:00:10.500 1:00:10.500 10.000