Karting SM

Mini 60 SJM lauantai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Joel Pohjola VihUA Redspeed IAME 18:58.094
2 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 18:59.443
3 Mike Parhiala LMM Parolin TM 19:01.381
4 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 19:01.393
5 Kimi Tani AAU Intrepid TM 19:02.266
6 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 19:03.119
7 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 19:06.821
8 Jimi Suomela LMM Parolin TM 19:07.124
9 Jesse Saarinen AAU Energy TM 19:10.018
10 Simeon Ketola VihUA CRG TM 19:10.199
11 Johannes Kananen RuFK Haase TM 19:10.249
12 Richard Viigisalu Club Estonia Lenzokart LKE 19:10.323
13 Reko Korhonen RoRa Haase TM 19:10.372
14 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 19:11.805
15 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 19:12.156
16 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM 19:13.800
17 Viljami Pauna OFK-125 TL Kart TM 19:16.661
18 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME 19:17.662
19 Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM 19:18.206
20 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM 19:23.195
21 Sami Tani AAU Intrepid TM 19:30.723
22 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 19:32.293
23 Veikka Prittinen LMM Parolin TM 19:36.116
24 Niklas Kärkkäinen OFK-125 Haase IAME 19:48.613
25 Hugo Rajamets Club Estonia Energy TM 19:48.682
26 Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM 18:29.612
27 Miko Haaranen RuFK Compkart TM 10:21.656
28 Eemil-eepi Mäki-uuro RuFK BirelART TM 5:14.174
29 Alexander Dahlström EMSC Redspeed IAME 1.290
30 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 1.345

Mini 60 SJM sunnuntai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Joel Pohjola VihUA Redspeed IAME 18:55.013
2 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 18:55.502
3 Kimi Tani AAU Intrepid TM 18:55.632
4 Mike Parhiala LMM Parolin TM 18:56.086
5 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 18:56.900
6 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 18:56.943
7 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 18:57.120
8 Alexander Dahlström EMSC Redspeed IAME 18:57.866
9 Johannes Kananen RuFK Haase TM 18:59.588
10 Richard Viigisalu Club Estonia Lenzokart LKE 18:59.588
11 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 19:03.917
12 Jimi Suomela LMM Parolin TM 19:03.999
13 Viljami Pauna OFK-125 TL Kart TM 19:08.339
14 Reko Korhonen RoRa Haase TM 19:10.039
15 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM 19:10.118
16 Hugo Rajamets Club Estonia Energy TM 19:12.132
17 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 19:12.572
18 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 19:12.592
19 Niklas Kärkkäinen OFK-125 Haase IAME 19:12.871
20 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 19:12.935
21 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME 19:13.244
22 Simeon Ketola VihUA CRG TM 19:13.454
23 Veikka Prittinen LMM Parolin TM 19:19.312
24 Miko Haaranen RuFK Compkart TM 19:30.306
25 Sami Tani AAU Intrepid TM 19:42.358
26 Eemil-eepi Mäki-uuro RuFK BirelART TM 18:18.594
27 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM 10:09.841
28 Jesse Saarinen AAU Energy TM 6:55.982
29 Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM
Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM Sairastuminen

OKJ SM lauantai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 17:07.811
2 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 17:13.093
3 Aaron Koivula VUA Parolin TM 17:13.606
4 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 17:13.707
5 Aleksi Peltoniemi SCK Exprit IAME 17:14.471
6 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 17:17.887
7 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 17:20.206
8 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME
9 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 17:23.963
10 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 17:23.982
11 Antti Haapalainen VihUA Parolin TM 17:24.080
12 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 17:24.169
13 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart Vortex 17:24.277
14 Rasmus Lindström RuFK Tony Kart IAME 17:24.478
15 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 17:26.880
16 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 17:27.424
17 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 17:29.489
18 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 17:29.549
19 Vili Hakala OFK-125 Haase IAME 17:30.694
20 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 2:46.687
21 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 57.501
22 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 2.032

OKJ SM sunnuntai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 17:08.055
2 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 17:15.275
3 Vili Hakala OFK-125 Haase TM 17:17.614
4 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 17:17.797
5 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 17:18.303
6 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 17:18.335
7 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart Vortex 17:18.717
8 Aaron Koivula VUA Parolin TM 17:19.001
9 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 17:19.038
10 Aleksi Peltoniemi SCK Exprit IAME 17:19.403
11 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 17:19.451
12 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 17:22.092
13 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 17:24.295
14 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 17:24.888
15 Rasmus Lindström RuFK Tony Kart IAME 17:26.993
16 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 17:27.478
17 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 13:57.110
18 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 3:45.069
19 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 3:45.273
20 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 0.528
21 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 0.724
22 Antti Haapalainen VihUA Parolin TM

OK SM lauantai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 16:40.035
2 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 16:40.307
3 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 16:44.599
4 Markus Kajak Club Estonia AIX Racing Kosmic Vortex 16:47.440
5 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 16:48.652
6 Elias Halmiala LMM Parolin TM 16:49.949
7 Siim Leedmaa Club Estonia AIX Racing Exprit Vortex 16:53.741
8 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 16:54.307
9 Robin Särg Club Estonia Lenzokart IAME 16:56.194
10 Sofia Kohtala VihUA Redspeed IAME 17:09.550
11 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 17:09.656
12 Ragnar Kaljuste Club Estonia Parolin TM 15:20.828
13 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 3:36.408
14 Rimmo Kadapik Club Estonia AIX Racing Exprit IAME 16:55.874

OK SM sunnuntai

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 16:33.309
2 Markus Kajak Club Estonia AIX Racing Kosmic Vortex 16:38.233
3 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 16:38.401
4 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 16:39.949
5 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 16:41.761
6 Elias Halmiala LMM Parolin TM 16:42.151
7 Siim Leedmaa Club Estonia AIX Racing Exprit Vortex 16:45.614
8 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 16:49.303
9 Robin Särg Club Estonia Lenzokart IAME 16:49.572
10 Ragnar Kaljuste Club Estonia Parolin TM 16:57.850
11 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 16:57.906
12 Sofia Kohtala VihUA Redspeed IAME 17:09.089
13 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 11:24.417
14 Rimmo Kadapik Club Estonia AIX Racing Exprit TM 2:40.381

KZ2 SM

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 16:32.065
2 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio CRG TM 1. Finaali 16:33.089
3 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 1. Finaali 16:33.559
4 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 1. Finaali 16:34.232
5 Jan Kuovi LavKart Tony Kart IAME 1. Finaali 16:53.919
6 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 1. Finaali 16:54.864
7 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 1. Finaali 1:56.857
8 Mika Niskavaara VMF CRG TM 1. Finaali 1:59.499 2.642
9 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 1. Finaali
10 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 1. Finaali
1 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 2. Finaali 16:38.927
2 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 2. Finaali 16:39.491
3 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio CRG TM 2. Finaali 16:40.631
4 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 2. Finaali 16:43.185
5 Mika Niskavaara VMF CRG TM 2. Finaali 16:46.469
6 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 2. Finaali 16:52.781
7 Jan Kuovi LavKart Tony Kart IAME 2. Finaali 17:06.212
8 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 2. Finaali 10:46.416
9 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 2. Finaali 9:03.259
10 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 2. Finaali 5.369