Karting SM/SJM Pori

Mini60 la

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 21:58.469
2 Richard Viigisalu rich racing Lenzokart LKE 1. Finaali 21:58.664
3 Pasi Lehtola VUA Kosmic IAME 1. Finaali 21:58.741
4 Viljami Pauna OFK-125 TL Kart TM 1. Finaali 21:59.296
5 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 21:59.389
6 Miro Leskinen KankUA Exprit TM 1. Finaali 22:01.008
7 Samuel Ketola VihUA Corsa TM 1. Finaali 22:01.699
8 Jesse Saarinen AAU Energy TM 1. Finaali 22:02.746
9 Ella Lähdemaa EMSC CRG IAME 1. Finaali 22:06.945
10 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 1. Finaali 22:07.539
11 Kimi Tani AAU Intrepid TM 1. Finaali 22:08.194
12 Alfons Miettinen VihUA CRG IAME 1. Finaali 22:11.277
13 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 1. Finaali 22:11.686
14 Sami Tani AAU Intrepid TM 1. Finaali 22:12.240
15 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 1. Finaali 22:13.533
16 Veeti Savolainen PFKK DR TM 1. Finaali 22:13.956
17 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 1. Finaali 22:14.507
18 Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM 1. Finaali 22:14.943
19 Vilho Aatola SWK Fin ry Tony Kart TM 1. Finaali 22:15.073
20 Kimi Alanko VihUA Haase TM 1. Finaali 22:15.828
21 Mike Parhiala LMM Parolin TM 1. Finaali 22:15.840
22 Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM 1. Finaali 22:16.881
23 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM 1. Finaali 22:20.364
24 Elias Kivistö EMSC Parolin TM 1. Finaali 22:22.521
25 Alexander Dahlström EMSC Redspeed IAME 1. Finaali 22:23.353
26 Iivari Tuomilehto KEIMOLA FK-K Exprit TM 1. Finaali 22:28.593
27 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME 1. Finaali 22:37.752
28 Simeon Ketola VihUA CRG TM 1. Finaali 19:21.715
29 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 1. Finaali 19:21.891
30 Matias Ovaska SaiKart Parolin TM 1. Finaali 18:35.426
31 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 1. Finaali 17:27.360
32 Sebastian Lehtimäki Lahden Fk ry Exprit TM 1. Finaali 13:52.601
33 Reko Korhonen RoRa Haase TM 1. Finaali 5:38.276
34 Joel Kuhanen Kouvolan FK-K Parolin TM 1. Finaali 6:36.363 58.087
41 Johannes Kananen RuFK Haase TM 1. Finaali 22:18.197
Veikka Prittinen LMM Parolin TM 1. Finaali

Mini60 su

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Richard Viigisalu rich racing Lenzokart LKE 1. Finaali 21:49.297
2 Pasi Lehtola VUA Kosmic IAME 1. Finaali 21:51.309
3 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 1. Finaali 21:51.583
4 Kimi Tani AAU Intrepid TM 1. Finaali 21:53.181
5 Jesse Saarinen AAU Energy TM 1. Finaali 21:54.182
6 Viljami Pauna OFK-125 TL Kart TM 1. Finaali 21:54.298
7 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 1. Finaali 21:54.377
8 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 21:56.145
9 Ella Lähdemaa EMSC CRG IAME 1. Finaali 21:56.405
10 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 1. Finaali 21:56.660
11 Miro Leskinen KankUA Exprit TM 1. Finaali 21:58.159
12 Samuel Ketola VihUA Corsa TM 1. Finaali 21:58.178
13 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 1. Finaali 22:00.364
14 Matias Ovaska SaiKart Parolin TM 1. Finaali 22:00.435
15 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM 1. Finaali 22:00.745
16 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 1. Finaali 22:06.060
17 Sebastian Lehtimäki Lahden Fk ry Exprit TM 1. Finaali 22:06.365
18 Vilho Aatola SWK Fin ry Tony Kart TM 1. Finaali 22:08.020
19 Johannes Kananen RuFK Haase TM 1. Finaali 22:09.751
20 Elias Kivistö EMSC Parolin TM 1. Finaali 22:11.326
21 Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM 1. Finaali 22:20.506
22 Iivari Tuomilehto KEIMOLA FK-K Exprit TM 1. Finaali 22:23.337
23 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME 1. Finaali 22:30.422
24 Mike Parhiala LMM Parolin TM 1. Finaali 18:29.691
25 Simeon Ketola VihUA CRG TM 1. Finaali 16:36.454
26 Veeti Savolainen PFKK DR TM 1. Finaali 15:45.528
27 Joel Kuhanen Kouvolan FK-K Parolin TM 1. Finaali 13:05.807
28 Kimi Alanko VihUA Haase TM 1. Finaali 1:01.350 59.325
29 Reko Korhonen RoRa Haase TM 1. Finaali 2.025
30 Alfons Miettinen VihUA CRG IAME 1. Finaali 2.263 0.238
31 Alexander Dahlström EMSC Redspeed IAME 1. Finaali 2.463 0.438
32 Sami Tani AAU Intrepid TM 1. Finaali 22:05.993
33 Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM 1. Finaali 22:06.272
34 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 1. Finaali 22:09.475
Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali
Veikka Prittinen LMM Parolin TM 1. Finaali

OKJ la

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 19:50.811
2 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 1. Finaali 20:00.659
3 Aleksi Jalava KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 1. Finaali 20:04.684
4 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 1. Finaali 20:06.146
5 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 20:06.254
6 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart Vortex 1. Finaali 20:07.553
7 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 1. Finaali 20:11.897
8 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 1. Finaali 20:14.745
9 Mark Dubnitski Exprit TM 1. Finaali 20:15.408
10 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 1. Finaali 20:15.633
11 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 20:16.313
12 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 1. Finaali 20:18.189
13 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 1. Finaali 20:19.350
14 Aaron Koivula VUA Parolin TM 1. Finaali 20:21.616
15 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 1. Finaali 20:21.630
16 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 1. Finaali 20:22.682
17 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 1. Finaali 20:22.825
18 Antti Haapalainen VihUA Parolin TM 1. Finaali 16:53.662
19 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 1. Finaali 14:16.909
20 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 1. Finaali 11:56.250
21 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 1. Finaali 4:21.786
22 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 1. Finaali 20:06.068
23 Joni Heikkilä Espoo Karting ry Tony Kart IAME 1. Finaali 20:12.617
Vili Hakala OFK-125 Haase IAME 1. Finaali
Carmen Kraav Tony Kart TM 1. Finaali

OKJ su

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 19:49.231
2 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 1. Finaali 19:50.151
3 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 1. Finaali 19:52.330
4 Aaron Koivula VUA Parolin TM 1. Finaali 19:55.759
5 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 1. Finaali 19:56.353
6 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 19:56.458
7 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 1. Finaali 19:57.004
8 Antti Haapalainen VihUA Parolin TM 1. Finaali 20:02.587
9 Joni Heikkilä Espoo Karting ry Tony Kart IAME 1. Finaali 20:02.703
10 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 1. Finaali 20:04.580
11 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 1. Finaali 20:04.738
12 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 1. Finaali 20:06.437
13 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart Vortex 1. Finaali 20:06.634
14 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 1. Finaali 20:07.014
15 Aleksi Jalava KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 1. Finaali 20:07.936
16 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 1. Finaali 20:10.610
17 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 1. Finaali 20:12.625
18 Elias Hautamäki VUA Parolin TM 1. Finaali 20:15.562
19 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 1. Finaali 20:18.318
20 Mark Dubnitski Exprit TM 1. Finaali 9:17.038
21 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 1. Finaali 5:10.275
22 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 1. Finaali 5:10.497
23 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 1. Finaali 2.457
Vili Hakala OFK-125 Haase IAME 1. Finaali
Carmen Kraav Tony Kart TM 1. Finaali

OK la

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Ilari Piispanen OFK-125 Tony Kart TM 1. Finaali 19:16.706
2 Nikolas Pirttilahti PirKa Kart Republic IAME 1. Finaali 19:17.916
3 Markus Kajak Club Estonia AIX Racing Kosmic Vortex 1. Finaali 19:19.304
4 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 1. Finaali 19:21.280
5 Siim Leedmaa Club Estonia AIX Racing Exprit Vortex 1. Finaali 19:21.795
6 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 1. Finaali 19:23.069
7 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 1. Finaali 19:24.844
8 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 1. Finaali 19:26.956
9 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 19:27.319
10 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 1. Finaali 19:33.288
11 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 1. Finaali 19:41.685
12 Niklas Peräkivi RADALLE UA Exprit IAME 1. Finaali 9:53.298
13 Rimmo Kadapik Club Estonia AIX Racing Exprit TM 1. Finaali 1.296

OK su

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Nikolas Pirttilahti PirKa Kart Republic IAME 1. Finaali 19:22.452 49.507
2 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 1. Finaali 19:22.775 49.830
3 Ilari Piispanen OFK-125 Tony Kart TM 1. Finaali 19:23.802 50.857
4 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 1. Finaali 19:25.028 52.083
5 Siim Leedmaa Club Estonia AIX Racing Exprit Vortex 1. Finaali 19:25.675 52.730
6 Markus Kajak Club Estonia AIX Racing Kosmic Vortex 1. Finaali 19:26.014 53.069
7 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 1. Finaali 19:27.655 54.710
8 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 1. Finaali 19:27.659 54.714
9 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 1. Finaali 19:29.363 56.418
10 Rimmo Kadapik Club Estonia AIX Racing Exprit TM 1. Finaali 19:31.753 58.808
11 Niklas Peräkivi RADALLE UA Exprit IAME 1. Finaali 19:32.140 59.195
12 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 1. Finaali 19:33.688
13 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 1. Finaali 18:32.945

KZ2

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 1. Finaali 19:26.090
2 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 1. Finaali 19:27.199 1.109
3 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 1. Finaali 19:27.573 1.483
4 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio Tony Kart TM 1. Finaali 19:28.887 2.797
5 Mika Niskavaara VMF CRG TM 1. Finaali 19:31.597 5.507
6 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 1. Finaali 19:33.380 7.290
7 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 1. Finaali 19:36.936 10.846
8 Jan Kuovi LavKart CRG IAME 1. Finaali 19:40.879 14.789
9 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 1. Finaali 19:41.011 14.921
10 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 1. Finaali 19:44.561 18.471
11 Manu Haapala FFKK Ninar TM 1. Finaali 19:58.855 32.765
1 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 2. Finaali 22:27.652
2 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 2. Finaali 20:12.360
3 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio Tony Kart TM 2. Finaali 20:12.636
4 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 2. Finaali 20:13.129
5 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 2. Finaali 22:40.956
6 Mika Niskavaara VMF CRG TM 2. Finaali 22:43.269
7 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 2. Finaali 22:47.717
8 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 2. Finaali 20:24.601
9 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 2. Finaali 20:25.156
10 Jan Kuovi LavKart CRG IAME 2. Finaali 22:56.224
11 Manu Haapala FFKK Ninar TM 2. Finaali 16:44.891