VANTAA SM

KZ 2 SM LAUANTAI. Race 1.

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 16:52.981
2 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 16:54.125
3 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 16:54.415 0.290
4 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 16:55.766
5 Kaspar Kallasmaa Energy TM 16:57.872
6 Hannes Tammpere Tony Kart TM 16:58.264
7 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio CRG TM 16:58.308
8 Mika Niskavaara VMF CRG TM 16:58.751
9 Konsta Lappalainen KEIMOLA FK-K Sodikart TM 17:04.228 5.477
10 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 17:04.569
11 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 17:04.802
12 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 17:05.864
13 Nicklas Aspenström HRF G.P.Racing TM 17:19.832
14 Hans Loimakoski KEIMOLA FK-K Intrepid TM 12.222

KZ 2 SM.LAUANTAI.Race 2.

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Arto Ojaranta Monako FK BirelART TM 17:41.619
2 Jani Kilpeläinen AL-Hki BirelART TM 17:45.602
3 Hannes Tammpere Tony Kart TM 17:46.264
4 Kaspar Kallasmaa Energy TM 17:46.410
5 Mika Niskavaara VMF CRG TM 17:46.631
6 Kaisa Eiristö HyUA Ninar TM 17:47.004
7 Konsta Lappalainen KEIMOLA FK-K Sodikart TM 17:47.067
8 Santtu Juntunen RTL BirelART TM 17:52.109
9 Rasmus Kortelainen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 17:53.400
10 Henri Mäkilä SWK Fin ry Sodikart TM 17:58.427
11 Hans Loimakoski KEIMOLA FK-K Intrepid TM 18:11.125
12 Nicklas Aspenström HRF G.P.Racing TM 18:14.895
13 Petteri Ruotsalainen AL/Kuopio CRG TM 10:47.602
14 Paavo Tonteri KEIMOLA FK-K Tony Kart Vortex 9:54.155

OK. SM. LAUANTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 16:46.889
2 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 16:51.342
3 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 16:55.755
4 Rimmo Kadapik Exprit IAME 16:56.216
5 Markus Kajak Kosmic Vortex 16:57.030
6 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 16:57.912
7 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 16:58.646
8 Niklas Peräkivi RADALLE UA Exprit IAME 17:00.069
9 Ken Oskar Algre Exprit Vortex 17:01.925
10 Jani Airaksinen KEIMOLA FK-K Exprit IAME 17:06.225
11 Robin Särg Lenzokart IAME 17:07.710
12 Sofia Kohtala VihUA Redspeed IAME 17:17.792
13 Ragnar Kaljuste Parolin TM 17:18.236
14 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 17:18.631
15 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 15:06.361
16 Frans-Emil Saarijärvi KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 9:03.236
17 Elias Halmiala LMM Parolin TM 4.062
18 Siim Leedmaa Exprit Vortex
Niklas Peräkivi RADALLE UA Exprit IAME tuplailmoittautuminen

OK. SM. SUNNUNTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Axel Saarniala KEIMOLA FK-K Redspeed Vortex 17:38.066
2 Hugo Heinonen VUA Parolin TM 17:43.085
3 Elias Halmiala LMM Parolin TM 17:43.489
4 Siim Leedmaa Exprit Vortex 17:43.975
5 Frans-Emil Saarijärvi KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 17:44.894
6 Rimmo Kadapik Exprit IAME 17:45.205
7 Henri Sääskilahti LMM Parolin IAME 17:45.691 0.486
8 Riku Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 17:46.172
9 Eemeli Koivisto Monako FK Tony Kart IAME 17:47.716
10 Atte Salmenautio JärvisUA Tony Kart IAME 17:48.677
11 Markus Kajak Kosmic Vortex 17:49.217
12 Niklas Peräkivi RADALLE UA Exprit IAME 17:49.976
13 Ken Oskar Algre Exprit Vortex 17:51.110
14 Jani Airaksinen KEIMOLA FK-K Exprit IAME 17:53.102
15 Ragnar Kaljuste Parolin TM 18:03.745
16 Sofia Kohtala VihUA Redspeed IAME 18:06.393
17 Markus Older KEIMOLA FK-K Kart Republic IAME 18:06.786
18 Robin Särg Lenzokart IAME 11:41.840

OKJ. SM. LAUANTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 18:39.365
2 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 18:44.045
3 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 18:48.882
4 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 18:50.249
5 Veeti Welin KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 18:50.495
6 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart Vortex 18:50.607
7 Juuso Laukkanen RuFK Tony Kart IAME 18:53.110
8 Antti Haapalainen VihUA Tony Kart TM 18:53.308
9 Vili Hakala OFK-125 Haase IAME 18:53.901
10 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 18:54.280
11 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 18:54.579
12 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart TM 18:55.198
13 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 18:56.712
14 Aaron Koivula VUA Parolin TM 18:57.897
15 Carmen Kraav Tony Kart TM 18:58.817
16 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 18:59.015
17 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 18:59.292
18 Mark Dubnitski Exprit TM 19:01.674
19 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 19:02.895
20 Meri Levula EMSC Tony Kart IAME 19:15.444
21 Martin Arv VihUA Tony Kart IAME 19:15.708
22 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 17:59.213
23 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 16:59.519
24 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 15:18.237
25 Aleksi Jalava KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 9:40.798
26 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 6:57.141
27 Damir Mingazov Tony Kart IAME 5.602
28 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME

OKJ.SM.SUNNUNTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Tuukka Taponen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 18:12.310
2 Patrick Hakala TerUA Redspeed IAME 18:16.459
3 Antti Haapalainen VihUA Tony Kart TM 18:17.088
4 Veeti Rajala KEIMOLA FK-K Parolin TM 18:19.214
5 Veeti Nenonen AL/Kuopio Tony Kart Vortex 18:19.755
6 Aleksi Jalava KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 18:19.931
7 Benjamin Sylvestersson SWK Fin ry Tony Kart TM 18:20.132
8 Alvar Siimesvaara SaloUA Tony Kart IAME 18:20.412
9 Luka Sammalisto PirKa Redspeed IAME 18:21.989
10 Aaron Koivula VUA Parolin TM 18:24.137
11 Martti Ritonen PirKa Exprit IAME 18:24.459
12 Jaakko Laitinen LMM Parolin TM 18:25.199
13 Juuso Laukkanen RuFK Tony Kart IAME 18:26.485
14 Frans Rintamäki KankUA Parolin TM 18:28.891
15 Oskari Mikkola OFK-125 Parolin TM 18:33.814
16 Mark Dubnitski Exprit TM 18:34.032
17 Martin Arv VihUA Tony Kart IAME 18:38.226
18 Aada Turpeinen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 18:38.901
19 Carmen Kraav Tony Kart TM 18:40.034Väärä luokka
20 Meri Levula EMSC Tony Kart IAME 18:40.292
21 Leevi Vappula Monako FK Tony Kart Vortex 18:40.473
22 Mikael Hasala PirKa Exprit IAME 13:00.323
23 Vili Hakala OFK-125 Haase IAME 13:00.467
24 Miro Sippala RaaUA Haase IAME 6:35.521
25 Teemu Moipio KEIMOLA FK-K Tony Kart IAME 6:35.625
26 Daniel Vahlberg Lahden Fk ry Tony Kart Vortex 5.554
27 Veeti Welin KEIMOLA FK-K Tony Kart TM
Ken Oskar Algre Exprit Vortex
Damir Mingazov Tony Kart IAME

MINI 60 SJM. LAUANTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Richard Viigisalu Lenzokart LKE 20:21.276
2 Jesse Saarinen AAU Energy TM 20:22.500
3 Joel Pohjola VihUA Redspeed IAME 20:23.083
4 Elmeri Lahti KEIMOLA FK-K Intrepid TM 20:28.509
5 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 20:32.199
6 Hugo Rajamets Energy TM 20:33.903
7 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 20:34.503
8 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 20:34.975
9 Jimi Suomela LMM Parolin TM 20:36.945
10 Vilho Aatola SWK Fin ry Tony Kart TM 20:37.518
11 Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM 20:37.586
12 Ella Lähdemaa EMSC CRG IAME 20:37.716
13 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 20:38.680
14 Reko Korhonen RoRa Haase TM 20:38.760
15 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 20:38.875
16 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 20:39.377
17 Viljami Pauna OFK-125 BirelART IAME 20:39.606
18 Dome Kakkonen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 20:39.797
19 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 20:40.246
20 Simeon Ketola VihUA CRG TM 20:41.141
21 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM 20:44.078
22 Luka Ulan Espoo Karting ry Parolin TM 20:44.801
23 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME 20:45.049
24 Alfons Miettinen VihUA CRG TM 20:50.374
25 Kimi Alanko VihUA Haase TM 20:50.448
26 Leevi Kolehmainen VihUA Parolin TM 21:03.197
27 Eemil-eepi Mäki-uuro RuFK BirelART TM 21:03.532
28 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 19:26.034
29 Mitja Heine Monako FK Intrepid TM 16:42.106
30 Andri Tsikin Energy TM 5:10.649
31 Sara Heikkinen KEIMOLA FK-K Parolin TM 3:09.667
32 Kimi Tani AAU Intrepid IAME 3:12.175
33 Rasmus Koskinen KEIMOLA FK-K Exprit TM
34 Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM
35 Johannes Kananen RuFK Haase TM
36 Sami Tani AAU Intrepid TM
37 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM
38 Alexander Dahlström EMSC Redspeed TM
Mike Parhiala LMM Parolin TM

MINI 60 SJM. SUNNUNTAI

Sija Ohjaaja Seura Runko Moottori Osa Lopullinen aika Erotus
1 Joel Pohjola VihUA Redspeed IAME 20:14.614
2 Andri Tsikin Energy TM 20:22.435
3 Kimi Tani AAU Intrepid IAME 20:26.597
4 Mike Parhiala LMM Parolin TM 20:27.566
5 Hugo Rajamets Energy TM 20:27.748
6 Elmeri Lahti KEIMOLA FK-K Intrepid TM 20:27.932
7 Anton Laaksonen KEIMOLA FK-K Tony Kart TM 20:28.366
8 Richardh Viigisalu Lenzokart LKE 20:28.549
9 Jesse Saarinen AAU Energy TM 20:28.883
10 Lauri Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 20:29.010
11 Dony Frants KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 20:29.091
12 Santeri Laitonen SWK Fin ry Tony Kart TM 20:29.308
13 Mikael Uitto HoMK/UA Kosmic TM 20:29.455
14 Sara Heikkinen KEIMOLA FK-K Parolin TM 20:30.002
15 Jimi Suomela LMM Parolin TM 20:30.661
16 Jonne Järvenpää LapUA Redspeed IAME 20:30.712
17 Viljami Pauna OFK-125 BirelART IAME 20:30.978
18 Kalle Kangas KEIMOLA FK-K Energy TM 20:31.157
19 Reko Korhonen RoRa Haase TM 20:31.277
20 Ella Lähdemaa EMSC CRG IAME 20:31.553
21 Vilho Aatola SWK Fin ry Tony Kart TM 20:31.820
22 Luka Ulan Espoo Karting ry Parolin TM 20:31.932
23 Dome Kakkonen KEIMOLA FK-K Redspeed IAME 20:32.144
24 Leevi Kolehmainen VihUA Parolin TM 20:40.146
25 Riki Rautio RuFK Tony Kart IAME 20:40.924
26 Samuel Ketola VihUA Tony Kart TM 20:40.984
27 Mitja Heine Monako FK Intrepid TM 20:46.042
28 Kimi Alanko VihUA Haase TM 20:46.168
29 Aatu Heinikainen Lahden Fk ry CRG IAME 20:49.334
30 Johannes Kananen RuFK Haase TM 20:58.704
31 Eemil-eepi Mäki-uuro RuFK BirelART TM 21:00.163
32 Alexander Dahlström EMSC Redspeed TM 21:04.878
33 Alfons Miettinen VihUA CRG TM 21:56.729
34 Simeon Ketola VihUA CRG TM 8:20.788
35 Onni Tuisku PirKa Tony Kart TM
36 Sami Tani AAU Intrepid TM
37 Rasmus Koskinen KEIMOLA FK-K Exprit TM
38 Vili Hyytiäinen HyUA CRG IAME
Niko Kinnunen HyUA Intrepid TM