XVIII Kesäilta Kangasalla AS

Cup ( B-ja C-luokitellut )

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
1 Markku Välkkilä
Marko Hakola
LapUA
LapUA
Toyota RAV4 2635 1200 3835 4
2 Mika Salo
Eemi Salo
RiiUA
RiiUA
Impreza 1401 3000 4401 4
3 Toni Laitinen
Timo Laitinen
EPUA
EPUA
3240 1200 4440 3
4 Mikko Alitalo
Johanna Erämaja
LopUA
LopUA
Nissan Micra 3643 1200 4843 3
5 Matti Erämaja
Antti Erämaja
AL-Hki
AL-Hki
VW Golf 1977 3000 4977 3
6 Raul Kotajärvi
Jarno Kotajärvi
AL-Oulu
UFAK
Kempeleen Autohuolto 3481 1800 5281 2
7 Jukka Paloposki
Kari Paulin
TAUK
TAUK
Impreza 3502 2400 5902 2
8 Markku Jalava
Esa Orava
LopUA
LopUA
4947 1200 6147 1
9 Ilpo Puupponen
Risto Valkonen
LAUKAAN MOOTTORIMIEHET RY
LMM
Toyota Starlet 4329 2400 6729 1
10 Ringo Lindgren
Arto Malkakorpi
KvanUA
AL-Härmä
3166 3600 6766
11 Jani Muhli
Antti Niemelä
HyUA
HyUA
Vitara 4X4 2618 4800 7418
12 Kari Mäkinen
Markus Mäki
VaToSUA
VaToSUA
RAV4 4349 3600 7949
13 Janne Haaparanta
Jussi Pasanen
I-HelUA
I-HelUA
SX4-TP 5587 2400 7987
14 Mika Koivuniemi
Mikko Törvi
EPUA
EPUA
mh-kate toyota 4472 4200 8672
15 Harri Kivimäki
Jani Joensuu
NokUA
PirKa
RaceColt 3897 5400 9297
16 Janne Raitala
Aki Raitala
TAUK
TAUK
Opel Corsa 5283 4200 9483
17 Heikki Kattelus
Lauri Kattelus
AL-Härmä
AL-Härmä
IPK VW 2992 7200 10192
18 Jussi Luhtala
Jaana Luhtala
LaihUA
LaihUA
5336 6600 11936
19 Petri Ylijoki
Jukka Jääskeläinen
LapUA
LapUA
Mazda 4931 9000 13931
20 Risto Salonpää
Vihtori Syynimaa
EPUA
AL-Härmä
Nissan Micra 8644 5400 14044
21 Heikki Lehtonen
Arvo Etelä
VaToSUA
VaToSUA
Mitsubishi 9245 11400 20645
Hannu Juselius
Hannu Hirsivaara
THU-TEAM
THU-TEAM
1.8t
Kai Arminen
Tarja Arminen
LopUA
LopUA
Raskone Subaru

SM / M-luokkalaiset

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
1 Jari Ojanperä
Stefan Åstrand
NaSU
UFAK
VW Golf 3060 3000 6060 3
2 Jari Koivisto
Toni Koivisto
FoSUA
FoSUA
Starlet 4523 1800 6323 2
3 Tomi Viitala
Juha Heikkilä
KvanUA
VaToSUA
Toyota RAV4 4584 1800 6384 1
4 Henri Oksman
Antti Nousiainen
VMF
LamUA
C2 4519 2400 6919
9 Mika Pulkkinen
Riku Bitter
LopUA
RiiUA
Toyota Rav4 3243 5400 8643
11 Jukka Viljanen
Jaakko Viljanen
LapUA
LapUA
Golf 4motion 3640 6000 9640
13 Jarno Laine
Pekka Virtanen
AAU
AAU
Subaru 1.8 Turbo 5793 4200 9993
Jussi Koski
Eero Koski
LaihUA
LaihUA
Toyota RAV4

SM / A-luokkalaiset

Sija Ohjaajat Seura Auton nimi AT-pisteet RT-pisteet Loppupisteet Nousup.
5 Esa Similä
Riku Rousku
LaihUA
NaSU
Subaru 3100 4200 7300 4
6 Kari Hintikka
Joni Halme
FoSUA
FoSUA
Impreza 5506 2400 7906 3
7 Hannu Lehtimäki
Ari Varjonen
NaSU
RauUA
Pecoscon Oy Audi S3 6725 1200 7925 3
8 Pertti Keski-Korsu
Einari Fyhr
RaaUA
AnkUA
Korsu Suzuki 6557 1800 8357 2
10 Olli Riiho
Markus Riiho
RiiUA
RiiUA
Kamua RAV4 4727 4800 9527 2
12 Teemu Juntunen
Niko Viljanen
LapUA
LapUA
4884 4800 9684 1
14 Mika Lahtinen
Jukka Lahtinen
AL-Lohja
AL-Lohja
Subaru Justy 4684 5400 10084
15 Jari Valtaala
Immo Mörönen
AlavUA
AlavUA
starlet 5493 4800 10293
16 Jouni Heikkilä
Heli Immonen
AAU
RiiUA
Subaru Impreza 4928 6600 11528
17 Kauko Ohrankämmen
Jari Ohrankämmen
AL HELSINGIN SEUDUN OSASTO
HRCF
Hessumobiili 5567 9000 14567
18 Mikko Rintamäki
Arto Mattila
JSAST
VaToSUA
Mazda 323 6184 9600 15784
19 Matti Raunimo
Jari Itäkodes
HyUA
HRCF
Impreza 6914 10200 17114
20 Anita Heino
Pasi Winberg
HyUA
HyUA
Winhaan Rav 6620 12600 19220
21 Henry Huovinen
Mika Kiikkilä
VääUA
VääUA
VW Golf 7837 14400 22237
22 Pentti Varis
Aimo Haikonen
ImUA
MikUA
7753 20400 28153